На Луганщині влада саботує створення громад та збільшення надходження в бюджет

На Луганщині спостерігається спад в створенні об'єднаних територіальних громад

Як передає кореспондент Depo.Донбас, про це на прес-конференції заявив регіональний консультант офісу реформ в Луганській області Сергій Тихоновський.

"Чотири громади - дві пройшли вибори (Новопсковська та Білокуракінська – ред.) , дві вибори не пройшли. Чесно кажучи, після проведення виборів минулого року поки формувалися відносини між обраними сільськими, міськими, селищними головами, депутатським корпусом. Формувалися виконавчі органи. Було до кінця року певне затишшя. Але ми сподівалися, що в цьому році робота оптимізується. На жаль, цього не спостерігається в жодному з районів", - вважає Тихоновський.

За його словами, в територіях є певні побоювання та вони зайняли вичікувальну позицію.

"Відчувається певний спад. Я бачу, що для досягнення результатів можливість створення громад є. Потрібно перше - мати політичну волю зверху, на рівні керівництва області та районів. Та ініціативу знизу - на рівні сільських, селищних і міських голів. На жаль, багато займають, особливо внизу, вичікувальну позицію і дивляться, що покаже Білокуракине та Новопсков", - каже Тихоновський.

При цьому він зробив певний прогноз на цей рік.

"Виходячи з ситуації, що склалася, ми сподіваємося, що ми зможемо сколихнути, створити другу хвилю активності на територіях і просуватися далі цим шляхом. Я бачу 6 громад, які ми виділили. З ними ми будемо продовжувати більш активну роботу", - припустив Тихоновський.

Консультант офісу реформ в Луганській області Людмила Євсєєва у цифрах показала, як об'єднання територіальних громад може поліпшити фінансову ситуацію на місцях

Що стосується об'єднаної Білокуракинської територіальної громади, то збільшилися надходження з податку з фізичних осіб.

"Якщо говорити про результати об'єднаної територіальної громади, то планується, що в 2016 році громада збере 12,9 мільйона гривень, тоді як в 2014 році цей податок становив по Білокуракинському району 3,9 мільйона гривень. Тобто фактично це в три рази більше, ніж до об'єднання", - зазначила Євсєєва.

Поліпшилася ситуація за цими показниками і в Новопсковській об'єднананій територіальній громаді. Наприклад, фактичні надходження податку на доходи фізичних осіб за січень 2016 року склали 673 тис. грн, а в січні 2014-го року - 299 тис. грн.

На думку Євсєєвої, цифри наочно показують ефективність створення територіальних громад в бюджетному питанні. Також вона розповіла про субвенції для об'єднаних громад.

"Новим бюджетним кодексом делеговані повноваження забезпечуються відповідними субвенціями з держбюджету. Сьогодні субвенція на систему освіти для Білокуракинської територіальної громади може скласти 18,5 мільйонів гривень. Медична субвенція становить близько 8 мільйонів гривень", - пояснила Євсєєва.

У Нопосковській об'єднаній територіальній громаді розраховують на медичну субвенцію в розмірі 7, 4 млн грн.

Субвенції на інфраструктуру для Луганської області плануються в розмірі 19,2 мільйонів гривень.
"У тому числі для Білокуракинської об'єднаної територіальної громади 14,7 мільйонів гривень, а для Новопсковської - 4,5 мільйона гривень", - розповіла Євсєєва.

Нагадаємо, як раніше казав Тихоновський, у Луганській області селищні голови не хочуть об'єднувати територіальні громади задля реалізації Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сіверськодонецьк