На Луганщині слідчі назвали причину лісових пожеж і провели масштабні обшуки в управлінні ДСНС
В Луганській області слідчі ДБР назвали одну з головних причин масштабних лісових пожеж в липні та вересні-жовтні 2020 року
Як повідомляє прес-служба ДБР, однією головних причин масштабних пожеж у вказаний період було системне розкрадання палива під керівництвом ГУ ДСНС у Луганській області, передає Depo.Донбас.
"Майже у кожному структурному підрозділі управління за вказівки керівництва були придбані спеціальні технічні засоби – прилади для корекції одометрів автомобілів. Саме з їх допомогою систематично проводились маніпуляції з пробігом спецтехніки, за допомогою яких завищували реальний пробіг автомобілів, а паливо розкрадали", - йдеться у повідомленні.
17 листопада слідчі ДБР спільно з прокурорами Луганської обласної прокуратури провели санкціоновані обшуки в управлінні ДСНС України у Луганській області та інших структурних підрозділах ДСНС регіону. Також проведені допити службових осіб вказаного головного управління ДСНС.
Під час проведених обшуків виявлено та вилучено ймовірні знаряддя злочину, а також документи та інші предмети, що мають доказове значення для кримінального провадження.
"В управлінні ДСНС не було сформовано належний резерв паливно-мастильних матеріалів, спеціалізована техніка для гасіння пожеж під час виникнення масових пожеж на території області не змогла вчасно виїхати на місця пожежі, що не дало можливості їх оперативної локалізації. Корупційні дії посадовців ДСНС призвели до загибелі людей, знищення споруд, будинків та лісових масивів", - йдеться у повідомленні.
Крім цього, слідство вивчає обставини організації та діяльності Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а також координації дій сил, залучених до гасіння пожеж.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється за фактом службової недбалості, що призвела до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 367 КК України).
Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
Нагадаємо, цього року на Луганщині двічі вирували масштабні пожежі: у липні і в вересні-жовтні.
Протягом тижня тривало гасіння пожеж в природних екосистемах, які виникли 30 вересня та 1 жовтня. Найбільш складна обстановка склалася вздовж лінії розмежування на території Станично-Луганського, Новоайдарського, Сєвєродонецького районів, де до зони ураження потрапило 32 населених пункти.
Загинули 11 людей. Орієнтовна площа, пройдена вогнем, складає понад 20 тис. га. Під час гасіння пожеж евакуйовано 150 осіб. Постраждало 19 осіб (у тому числі 3 співробітника ДСНС).
Майже повністю вигоріли села Воронове і Сиротине. У селищі Стара Краснянка Кремінського району під час гасіння пожежі було використано гелікоптери, а мешканці поливали свої будинки водою.
22 жовтня стало відомо, що теруправління ДБР в Краматорську почало досудове розслідування щоло дій ГУ ДСНС Луганщини під час масштабних лісових пожеж.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сіверськодонецьк