На Луганщині між лікарнями розподілили понад 10,5 млн грн на закупку медичного кисню
На Луганщині лікарням в містах та районах розподілено понад 10,5 млн гривень держсубвенції на закупівлю медичного кисню
Про це розповів виконуючий обов’язки директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Стогнієв, передає Depo.Донбас з посиланням на прес-службу Луганської ОВЦА.
Він нагадав, що на Луганщині медичну допомогу хворим на CОVID-19 надають 11 закладів охорони здоров’я. Для цього там розгорнуто 530 ліжок: 460 дорослих інфекційних, 27 дитячих, 43 реанімаційні.
Загальний відсоток завантаженості виділених ліжок – 51% (з підтвердженим діагнозом CОVID-19) та 67,6% (з урахуванням підозрілих випадків).
Стогнієв повідомив, що 9 з 11 закладів мають централізовану подачу кисню до ліжок інтенсивного лікування. Ще в двох закладах кисень подається за допомогою кисневих концентраторів. Загалом на балансі закладів, що надають медичну допомогу хворим на COVID-19, знаходиться 118 кисневих концентраторів та 15 апаратів такого типу в автомобілях швидкої медичної допомоги.
Він наголосив, що фахівці комунальних некомерційних підприємств постійно контролюють технічний стан кисневого обладнання та безпеку його експлуатації. Запаси кисню створюється у межах обмінного фонду кріоциліндрів.
Також зазначається, що питання забезпечення закладів охорони здоров’я киснем, який виробляє ПрАТ "Северодонецьке об’єднання Азот", наразі повністю відпрацьоване.
Крім того, в ОВЦА заявляють, що закладам охорони здоров’я області вже розподілено субвенцію у сумі 10 687,5 тис. гривень на закупівлю товарів, послуг та робіт на системах киснезабезпечення.
"У медзакладах Луганщини встановлено 208 апаратів штучної вентиляції легень. Лікарні першої хвилі забезпечені централізованою подачею медичного кисню. Сьогодні опрацьовується можливість щодо розширення кисневих точок у медзакладах першої та другої хвилі", - заявив він.
За словами Стогнієва, невдовзі очікується надходження ще 50 кисневих концентраторів від ПРООН.
Наразі в Луганській області забір біологічного матеріалу для тестування на COVID-19 здійснює 21 заклад, в яких сформовано 36 мобільних бригад.
Нагадаємо, у Сіверськодонецьку на хімзаводі "Азот" йде підготовка до випуску кисню медичного якості.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сіверськодонецьк