На Луганщині хочуть відновити пункт пропуску Лисичанськ-Золоте-Попасна

Наразі там постійно йдуть обстріли

На Луганщині хочуть відновити пункт пропуску Лисичанськ-Золоте-Попасна оскільки в області немає жодного діючого пункту пропуску.

Як передає кореспондент Донбас.depo.ua, спікер АТО в Луганській області Руслан Ткачук заявив, що сьогодні цей пункт пропуску не працює через бойовиків.

"Він, на жаль, не працює. І не працює через те, що, на жаль, ця артерія перерита сепаратистам і за Жолобком поставлені залізобетонні блоки, там постійно йдуть обстріли. Згідно мінським домовленостями, Жолобок є нашою територією. Проте зараз він підконтрольний бойовикам "ЛНР". І, відповідно, абсолютно не діючий коридор. Хто в цьому винен я вже сказав", - зазначив Ткачук.

Зараз влада відпрацьовує з ОБСЄ та ООН можливість відновити дію коридору. Але для цього бойовики повинні залишити Жолобок.
"І потрібно зробити там якийсь міжнародний наглядовий пункт. Тоді можна було б зробити нормальну лінію перетину і нормальний офіційний пункт пропуску", - говорить Ткачук.

При цьому можливий і такий варіант, що мости, які в області зруйновані - і у Станиці Луганській, і в Трьохізбенці, можуть бути відновлені.

"Або, згідно мінським домовленостям "зелений коридор" Лисичанськ-Первомайськ. Або відновити мости у Станиці Луганській та Трьохізбенці. Щоб також була можливість нормально функціонувати пунктам пропуску", - зазначив Ткачук.
За його словами, Європейський Союз готовий виділити кошти на відновлення цих мостів. Тоді Слов'яносербськ необхідно робити буферною зоною.

"Щоб там не було військ. Також треба відвести війська від Станиці Луганській. Щоб не було так, що сьогодні міст відновили, а завтра розбомбили", - говорить Ткачук.
Представник норвезької ради у справах біженців Вартан розповів, що раніше організація возила гуманітарні вантажі на непідконтрольну територію по Луганській області через шахту Родіна. Сьогодні ж українська сторона заборонила це робити, тому що там заміновано. Таким чином, необхідно їхати через Артемівськ. Але волонтери обурені, адже їм для цього доведеться домовлятися з іншими людьми на непідконтрольній території, заново проводити переговори.
"Потрібно робити новий раунд переговорів із зовсім іншими людьми. Це небезпечно", - говорить Вартан.

Він зазначив, що дорога через Родіну, хоч і небезпечна, але організації можуть використовувати її на свій розсуд.
"Якщо організації хочуть її використовувати, якщо хочуть взяти ризик на себе - чи можуть вони це робити? Бо доки є відносна тиша, скажімо так, хотілося б допомогти якомога більшій кількості людей", - говорить Вартан.

Більше новин про події на Луганщіні і на Донбасі в цілому читайте на Донбас.depo.ua

 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme