На Луганщині будуватимуть нову залізничну лінію: Скільки вона коштує і де проляже
У Луганській області планують побудувати нову залізничну лінію, яка з'єднає північні райони регіону із загальною мережею української залізниці
Вартість будівництва залізниці на Луганщині оцінили у 80-100 млн доларів. При цьому втрати Луганщини від відсутності залізничного сполучення за рік в середньому складають більше 90 млн євро.
Як передає Depo.Донбас, про це повідомив керівник напрямку енергетики та інфраструктури проекту USAID "Економічна підтримка Східної України" Олександр Стеценко в ефірі телеканалу "Дім".
Він нагадав, що в регіоні одна з двох залізничних гілок - "Лантратівка - Кондрашівська Нова - Луганськ" з 2015 року є відрізаною. На півночі вона межує з територією Російської Федерації, на півдні - з окупованою територією.
"2/3 території Луганської області не мають фізичного зв'язку з рештою території України. Тобто туди можна доїхати тільки на автомобілі", - зазначив Стеценко.
Він зазначив, що раніше проект будівництва нової залізничної лінії вважали занадто дорогим і не вигідним.
"Якщо скласти в сумі всі витрати, то виявляється, що ця залізниця окупиться в цілому для економіки України, для економіки регіону. Окупиться за один рік. І зараз це вже цікавий проект для реалізації", - зазначив він.
Тендер на розробку техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) цього проекту був запущений 3 тижні тому.
"Ось це ТЕО якраз є першим етапом реалізації проекту. Тобто без цього техніко-економічного обґрунтування неможливе обговорювати з міжнародними структурами фінансування проекту. В обов'язковому порядку їм необхідно обгрунтування: який проект, скільки він буде коштувати, яку користь принесе, які потенційні ризики, який термін реалізації, які учасники, хто що робить. Ось ці питання повністю висвітлюються в ТЕО ", - пояснив Стеценко.
Наразі відомо, що розглядається чотири варіанти будівництва нової гілки. Одна з них йде через Сіверськодонецьк.
Нагадаємо, що в міністерстві інфраструктури повідомили про плани щодо будівництва нової залізничної магістралі, яка дозволить швидше діставатися з Маріуполя до Харкова.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сіверськодонецьк