На хімзаводі у Сіверськодонецьку півтора року вибивають з Фірташа зарплатні борги

Профсоюз хімзаводу "Азот" у Сіверськодонецьку на Луганщині півтора року намагається домогтися виплати боргів з зарплати 

Про це йдеться у дописі на сторінці профсоюзу у Facebook, передає Depo.Донбас.

Зазначається, що півтора року переговорів, домовленостей, вимог, звернення в НСПП, вступ в колективний трудовий спір, заяви в поліцію, прокуратуру не могли зрушити з місця питання погашення боргів по заробітній платі працівникам "Азоту".

"1500 позовів до судів частково дали можливість повірити в поступове повернення невиплаченої зарплати. Але не більше. За останні три тижні процес різко прискорився. Нам вдалося вийти практично на власника підприємства. З'явилася максимальна надія на погашення боргів", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що першу частину боргів на заводі чекають в листопаді цього року.

За попередніми домовленостями, борги по зарплаті будуть погашати протягом трьох місяців рівними частками.

Заборгованість станом на 1 жовтня 2018 року становить 79,769 млн грн.

Нагадаємо, власником хімзаводу "Азот" є бізнесмер Дмитро Фірташ, який

Фірташ купив завод у 2011 році.

Фірташ був затриманий поліцейськими в Відні за запитом ФБР і поміщений в слідчий ізолятор 12 березня 2014 року. У США Фірташу звинуватили в передачі хабара індійським чиновникам для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії.

Через день суд вирішив залишити його під арештом з можливістю звільнення під заставу в € 125млн. Сума була визначена, виходячи з фінансового стану олігарха і тяжкості інкримінованих йому злочинів. 21 березня олігарх був випущений під домашній арешт, де очікував рішення суду з приводу екстрадиції в США.

21 лютого 2017 року на засіданні суду у Відні суддя прийняв рішення дозволити його екстрадицію в США, де бізнесменові загрожує 50 років в'язниці і повна конфіскація майна. Остаточне рішення про екстрадицію Фірташа буде приймати міністр юстиції Австрії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас