ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Москаль вимагає врегулювати постачання товарів з окупованого Донбасу

Потрібно прийняти закон і нормативні акти
Depo.Сіверськодонецьк
28 квітня 2015 15:34
ФОТО: depo.ua

Голова обласної військово-цивільної адміністрації Генадій Москаль з метою врегулювання питань щодо товаропостачання та перевезення вантажів між територіями конфлікту - окупованою Луганщиною і Україною, звернувся до Кабінету міністрів України та Верховної Ради України з законодавчою ініціативою.

Як повідомляє його прес-служба, Москаль наполягає на виданна нормативно-правового акту і Закону України щодо:

- встановлення правил та порядку пропуску товарно-матеріальних цінностей на території, які тимчасово не підконтрольні чинній владі, та у зворотному напрямку;
- визначення переліку товарів, які підлягають перевезенню без наявності перепусток;
- надання повноважень щодо видачі дозволів на перевезення вантажів через лінію розмежування між сторонами конфлікту підрозділам Державної фіскальної служби України в Луганській області;
- введення адміністративної відповідальності, у тому числі власників вантажів, за порушення встановленого порядку вантажоперевезень через лінію розмежування сторін конфлікту та визначення порядку вилучення товарів.

Крім цього, він вважає недоцільною норму щодо обов'язкової наявності перепусток під час перетинання лінії розмежування між сторонами конфлікту для цивільного населення, оскільки:
1) громадяни, які подали документи на отримання перепустки, проходять перевірку за електронною базою даних осіб, причетних до сепаратизму та незаконних збройних формувань. І всі особи, які в'їжджають або виїжджають до території, контрольованої чинною владою, також перевіряються на пунктах пропуску за цією базою, тобто виконується подвійна робота.
2) Крім того в області є три проблемних зони, де рух здійснюється без всяких пропусків, що зводить нанівець зусилля Антитерористичного центру навести порядок з даного питання.

Як повідомляв Донбас.depo.ua, у столичному супермаркеті мережі "Велика Кишеня" продається суміш пластівців "Добродія", яка виготовлена у Луганську. Це вже не перший приклад того, як "окупований Донбас продовжує годувати Україну".

Зокрема, Громадський сектор Євромайдану зробив контрольні рейди супермаркетами Києва і побачив там товари не тільки з Луганська, але і з Донецька та Криму. Активісти проінспектували столичні гіпермаркети на наявність товарів з тимчасово окупованих територій. Зокрема були відвідані Novus, Фора, Ашан, Фуршет, Велика Кишеня, Сільпо та АТБ.

Нагадаємо, 28 квітня Москаль прийняв рішення про  заборону руху вантажного транспорту та автобусів на окуповані території через єдиний діючий на Луганщині пункт пропуску.