Міськрада Сіверськодонецька прокоментувала скандал з асфальтобетонним заводом

Міськрада Сіверськодонецька стверджує, що не давала дозвіл на будівництво асфальтобетонного заводу у селищі Воєводівка, про ти якого протестують мешканці міста

Міськрада Сіверськодонецька прокоментува…

Про це йдеться на сайті міськради, передає Depo.Донбас.

У повідомленні зазначається, що власник асфальтобетонного заводу ТОВ "Український шлях" не звертався до Сєвєродонецької міської ради та її виконавчих органів з заявою про надання дозволу на розміщення виробництва, не надавав результати ОВНС та експертиз.

"Тож і дозволу на розміщення потенційно екологічно шкідливого виробництва міська рада не надавала. Припинення діяльності підприємства за відсутності таких дозволів є компетенцією екологічної інспекції, а не міської ради", - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що установка обладнання почалася на початку лютого 2019 року без будь яких узгоджень з містом.

ТОВ "Український шлях" уклало договір, яким орендувало у "Сєвєродонецький завод будівельних конструкцій та матеріалів" (СЗБКМ) приміщення під розміщення виробництва асфальтобетону. Крім нежитлового приміщення площею 200 кв.м. за цим договором надавався в оренду асфальтований майданчик для розміщення модульного виробництва асфальтобетону та залізнична колія довжиною 250 м.

"Жодних дозволів чи погоджень щодо забудови території чи розміщення виробництв міська рада та її виконавчі органи до цієї події чи опісля неї не надавали", - йдеться у повідомленні.

"Водночас розміщення виробництва асфальтобетону на майданчику СЗБКМ викликало протести жителів села Воєводівка, їхні звернення в різні інстанції. У тому числі – до міської ради. Скарги стосувалися перш за все ймовірного погіршення екологічного стану – забруднення атмосфери викидами шкідливих речовин, які виділяються при термообробці бітуму. А це виробництво розміщується в 100 метрах від найближчих будинків селян", - додали в міськраді.

Разом з тим міська рада каже, що зацікавлена у тому, щоб у місті з’являлися нові робочі місця та нові підприємства, тим більш у такій важливій на сьогодні сфері, як ремонт доріг.

"І в майбутньому  підприємство "Український шлях" отримає від міської ради усі необхідні узгодження і дозволи. Але це має відбуватися відповідно до українського законодавства, а не шляхом самочинного будівництва. І при цьому мають поважатися законні інтереси жителів міста та селищ (сіл), що входять до складу міста, в тому числі – їхнє право на чисте повітря", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у Сіверськодонецьку в селищі Воєводівка мешканці протестують проти роботи асфальтобетонного заводу через те, що він зведений незаконно і, крім того, забруднює повітря.

Depo.Донбас писав про роботу цього заводу. Побудувало його за півтора місяця взимку цього року київське підприємство "Український шлях", витративши більше двох мільйонів євро. Засновник "Українського шляху" – Сергій Горєв – депутат Баришівської районної ради у Київській області. Він також володіє СТОВ "Деренківець" і низкою сільськогосподарських підприємств. Також відомо, що у будівництві та роботі цього заводу зацікавлений нардеп-опоблоківець, екс-мер Лисичанська Сергій Дунаєв. 

Депутат Сергій Войтенко розповідав, що завод зведено на відстані у 100 метрів до будинків жителів селища на території ТОВ "Сєвєродонецький завод будівельних конструкцій та матеріалів". Він наголошує, що міськрада відповіла на його запити, і з відповідей зрозуміло, що будівля заводу зведена без дозволу місцевих органів влади, а земельна ділянка не має кадастрового номеру.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"