UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Ми робимо все, щоб діти на окупованих територіях знали: майбутнє лише за Україною, – Сергій Філь

Навчальні заклади вищої освіти Луганської області готові прийняти на навчання випускників з тимчасово непідконтрольних українській владі територій. Вступити до вишу можна навіть без українського паспорта та атестата про повну загальну середню освіту

Ми робимо все, щоб діти на окупованих те…

Для цього в області створено 8 освітніх центрів "Донбас – Україна", передає Depo.Донбас.

Виконуючий обов’язки голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Філь зазначає, що в області створюються усі умови для вільного доступу дітей окупованих територій до української освіти.
"Наша принципова позиція – забезпечити вільний доступ до навчання для всіх дітей Луганщини незалежно від того, де вони проживали до цього. Відновлено роботу переміщених навчальних закладів, тривають ремонти та будівництво гуртожитків, спрощено процедури вступу. Ми робимо все, щоб діти на окупованих територіях знали: майбутнє лише за Україною", – наголосив Сергій Філь.

Особи, місцем проживання яких є територія проведення операції об’єднаних сил, мають право отримати документ про повну загальну середню освіту за спрощеною процедурою на базі ОЦ "Донбас – Україна" та вступити на обрану спеціальність до закладу вищої освіти в Луганській області без сертифікатів ЗНО за результатами вступних іспитів. 

У 2019 році ОЦ "Донбас – Україна" працюватимуть з 3 червня до 27 вересня. Прийом документів на навчання за кошти державного бюджету завершиться 26 липня. 

Для дітей із "сірої зони" та тимчасово окупованих територій, які вступлять на комерційну форму навчання (за кошти фізичних і юридичних осіб), Міністерство освіти і науки України передбачило можливість переводу на бюджетну форму протягом навчального року. 

У минулому році через освітні центри "Донбас – Україна" до закладів вищої освіти Луганщини вступили понад 600 абітурієнтів. З них 514 осіб мали документи про середню освіту державного зразка, 107 – лише тимчасову довідку. 

Інформація надана прес-службою ЛОДА.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook