Медична реформа на Луганщині: Оприлюднена кількість госпітальних округів

Процес створення госпітальних округів у рамках медичної та децентралізаційної реформ на території Луганської області передбачає три таких округа, але кількість може бути змінена

Про це під час брифінгу розповів експерт Департаменту охорони здоров’я Луганської ВЦА, голова ГО "Українське лікарське товариство Луганщини" Степан Шведюк, передає Depo.Донбас.

"У зв`язку з тим, що буде реформуватися вторинна ланка, будуть створені три госпітальні округи. Північний – де саме буде центр округу, поки ще невідомо. Можливо, Старобільськ, Сватово чи Біловодськ. Там створена робоча група, вони займаються цим питанням. Буде створено Сєвєродонецький госпітальний округ, до якого входять Рубіжне та Кремінна, а також Лисичанський округ – це Лисичанськ та передмістя, а також Попаснянський район", - зазначив він. 

За його словами, план створення госпітальних округів в подальшому може бути змінено, адже є проблеми з відповідністю нормативно-правовим актам.
"Можливо, госпітальних округів буде більше, тому що ці три округи на сьогодні протирічать певним нормативно-правовим актам. Наприклад, крайня точка доїзду до лікарні другого рівня має бути не більше шести кілометрів. А якщо Станично Луганський район віднести до Сіверськодонецька, то відстань буде значно більша. Тому є проблеми, але ми зараз працюємо над ними", - каже Шведюк. 

Шведюк також наголосив, що в області розвиваються напрямки паліативної та хосписної допомоги, але уникнути ліквідації деяких медичних закладів не вдасться. 

"У зв`язку з тим, що деякі лікарні будуть ліквідовуватись, а це неминуче, то зараз отримали… поштовху паліативна та хосписна медична допомога. Якщо з 2008 року у нас було тільки одне відділення паліативної допомоги в Кремінському районі, то сьогодні підготували рішення ще в ряді районів, зокрема, Троїцькому районі, Білолуцькій лікарні Новопсковського району 140 ліжок перетворено на хоспісні. Це також ліжка у Сватівській психіатричній лікарні", - розповів Шведюк. 

Нагадаємо, що Уряд затвердив порядок створення госпітальних округів. Це, за задумом посадовців, дозволить забезпечити своєчасний доступ населення до послуг вторинної медичної допомоги, оптимізувати ресурси закладів охорони здоров'я та підвищити ефективність використання бюджетних коштів. 

Передбачено, що центром госпітального округу визначається населений пункт, як правило, місто з населенням понад 40 тисяч осіб, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня. Один госпітальний округ передбачає обслуговування не менше ніж 120—200 тисяч населення, досяжність у радіусі 60 хвилин або 60 кілометрів. Частина лікарень буде перепрофільована, тобто в невеликих районних центрах залишаться тільки заклади сімейної медицини.

Зазначимо, що Міністерство охорони здоров`я України раніше віднесло інформацію про можливу ліквідацію медзакладів до міфів. 
"Ніхто лікарні не закриватиме. Мова може йти про їх перепрофілювання. Тобто замість малопотужних, мало завантажених, погано оснащених лікарень будуть створені інші медичні заклади… Але які саме лікарні потрібно перепрофілювати, вирішує місцева громада", - йдеться у повідомленні прес-служби МОЗ.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme