Лісові пожежі на Луганщині: Під Сіверськодонецьком чорний і мертвий ліс уражено шкідниками

У мережі показали наслідки жахливої лісової пожежі у ДП "Сєвєродонецьке ЛМГ", яка відбулась у жовтні 2020

Лісові пожежі на Луганщині: Під Сіверськ…

Фото на своїй сторінці оприлюднила начальник відділу нагляду та прогнозу в ДСЛП "Харківлісозахист" Тетяна Кучерявенко, передає Depo.Донбас.

Вона зазначила, що дива не відбулось, ліс стоїть чорний та мертвий.

"Навіть взимку у живій екосистемі можна побачити сліди кабанів, косуль, зайців та інших мешканців. Зараз це мертвецька тиша, чорні стовбури та чорна земля у зоні верхової пожежі. Зона низової пожежі має шанси поступового повільного відновлення поживного шару лісової підстилки", - написала Кучерявенко.

Вона впевнена, що лісові насадження, які сильно постраждали від пожежі у 2020році на Луганщині вже не відновляться, але якщо брати до уваги "Санітарні правила в лісах України" та якнайшвидше починати розробляти постраждалу територію, можна запобігти подальшому всиханню кромки пожежі внаслідок масового заселення стовбуровими шкідниками.

"Ми зможемо зберігти насадження, які найменш постраждали від пожежі і зараз належать до 2-3 категорій санітарного стану для природнього лісовідновлення. Я, як лісопатолог із 20-річним стажем висловила свою точку зору. Я з листопада минулого року провожу обстеження цих насаджень і хочу сказати, що жодна фотографія не передасть побаченого в натурі. Зараз насадження, які постраждали від липневої пожежі уражені деревозабарвлюючими грибами та стовбуровими комахами (соснові лубоїди та комлеві вусачі). Мине пару місяців і ми будемо відмічати нові і нові випадки ураження і заселення вже в насадженнях жовтневої пожежі", - зазначила Кучерявенко.

Вона додала, що лісгоспи на сьогодні можуть почати розробляти територію пожежі дуже незначну і рубати лише ті ділянки, які дадуть їм змогу мати кошти на лісокультурну кампанію. Для цього необхідно провести підготовку грунту, виростити або придбати посадматеріал, тощо. Головна умова для посадки – дотримання умов районування.

"Якщо повернутися до розробки насаджень, пошкоджених пожежею, необхідно великі кошти на проведення лісопатологічного обстеження (мільйони гривень), далі процедура ОВД (яка триватиме півроку). Постраждалий ліс втрачає свої технічні якості, внаслідок чого лісгоспи втрачають кошти на його відновлення", - зазначила Кучерявенко.

Нагадаємо, у листопаді 2020 року слідчі ДБР провели обшуки у посадовців ДСНС і встановили нові причини масштабних пожеж, які відбулися на території Луганської області в липні та вересні-жовтні 2020 року.

9 жовтня 2020 року всі пожежі в природних екосистемах на території Луганської області були ліквідовані. За даними рятувальників, під час гасіння пожеж, що спалахнули на Луганщині 30 вересня та 1 жовтня, знайшли тіла 11 людей. Постраждало 19 осіб, в тому числі три співробітники ДСНС.

22 жовтня ДБР почало досудове розслідування за фактами можливої службової недбалості з боку керівництва ГУ ДСНС в Луганській області.

16 листопада понад 250 волонтерів зі Львівщини, військовослужбовців та громадських активістів з Луганщини взяли участь у створенні "Львівського гаю" поблизу селища Осколонівка, яке постраждало внаслідок масштабних пожеж.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme