Життя з вовчицею та "олімпійська" хатинка: Чим запам'ятався Гарбуз на посту губернатора Луганщини

Depo.ua пропонує згадати, чим запамятався Юрій Гарбуз на посту губернатора Луганщини.

Життя з вовчицею та "олімпійська" хатинк…

Сьогодні Кабінет міністрів України погодив звільнення Луганського губернатора Юрія Гарбуза. Виконувати обов'язки губернатора деякий час буде його заступник Сергій Філь, якого пов'язують з головою фракції БПП Артуром Герасимовим.

Юрія Гарбуза призначено керувати Луганською областю у квітні 2016 року. Президенту Петру Порошенку, який його призначив, закидали те, що Гарбуз не має права бути на посаді керівника області, бо попадає під люстрацію, як чиновник часів Віктора Януковича. Гарбуз з 26 грудня 2013 по 1 квітня 2014 року очолював Міловську районну адміністрацію Луганської області. Адміністрація президента з травня 2016 року почала перевіряти чи підпадає Гарбуз під дію дію частини другої статті 3 Закону України "Про очищення влади". Однак результати досі невідомі.

Гарбуз запам'ятався дивними заявами і фото, конфліктами зі своїми заступниками та радниками, а також невиконаними обіцянками.

Неоднозначні заяви

"Думаю, що сьогодні ми крок за кроком підемо до того, що мир на Луганщині буде. І це буде скоро. Тоді, коли розум переможе дурість і боягузтво. Боронь Боже, бути біженцем на своїй землі. Я ставлю своїм першим завданням, я сподіваюся, що мене зараз чують і луганчани, і Краснодон, і Ровеньки, щоб ті, хто не зміг знайти себе, роз'їхавшись, повернулися додому", - заявив Гарбуз одразу після призначення.

Власне, після цієї першої заяви виникало вже багато питань, яким чином він - цивільний виходець з кабінету голови райдержадміністрації, екс-нардеп, відновлюватиме мир в області. Правильна відповідь - ніяк.

Для реалізації цих планів Гарбуз започаткував проект "Луганщина у нас одна" - метою якого було залучення мирного населення ОРЛО до єдиного простору з підконтрольною Україні частиною Луганської області. Проект благополучно заглухнув, бо реального залучення населення на території, де працює лише одне пішохідне КПВВ на лінії розмежування, де немає ані інфраструктури, ані доріг, ані місць для розміщення людей, бути не може.

Також невдовзі після призначення Гарбуз оголосив про "політичну дієту" в Луганській області. Він пояснював, що хоче на час, поки область розділена війною, щоб політичні сили відклали свої амбіції. "Дієта - це не повна відмова від харчування", - сказав Гарбуз, додавши, що на Луганщині війна - це як поранення, а партії "прибігають одна за одною і цю рану чіпають".

Що саме дієта означає, мабуть було відомо тільки йому, бо ніхто так і не зрозумів.

Фото з полювання та конфлікт з заступниками

На початку року у мережі з'явилося кілька фото, на якому зображений Гарбуз із своїм маленьким сином на полюванні поруч з убитими тваринами.

Їх дуже емоційно обговорювали у мережі, з огляду на те, що полювання на Донбасі заборонене, і на те, що дійство це занадто жорстоке, а брати туди дітей взагалі остання справа.

В інтерв'ю губернатор виправдовувався, що фото з полювання, у мережу запустив його заступник Юрій Клименко. За словами Гарбуза, полювання було на вовка і кабана. Усього на полюванні були присутні 40-50 людей.

"Підстава з полюванням - в тому числі справа рук Клименка. Він там теж з сином був, але на фото всюди себе відрізав. Не можу сказати, що Клименко бездарний, нормально виконує функції, в принципі, ефективний чиновник", - сказав Гарбуз.

Інший заступник Гарбуза - Сергій Філь заявив, що проект реконструкції парку культури та відпочинку в районі озера Паркового у Сіверськодонецьку під загрозою саме через дії Гарбуза.

"На жаль, через нову політику голови Луганської ОДА Юрія Гарбуза цей проект зараз під загрозою. Хто від цього програє? В першу чергу, мешканці міста. Заради чого? Ось це вже питання до очільника області. Мабуть, комусь просто не потрібні символи змін на Луганщині", - написав Філь.

З цього можна зробити висновки, що у Гарбуза з його ж командою "дуже гарячі взаємини", настільки, що чи не кожен заступник оприлюднює інформацію, яка підмочує репутацію голови області. Згодом стало відомо, що за розпорядженням Гарбуза у Філя забрали Департаменти екології та економіки, які відповідали за реалізацію цього проекту. Саме це і стало причиною конфлікту. Прес-служба Гарбуза заявила, що обладміністрація навпаки збільшила фінансування екопроектів в області: "Зокрема, буде модернізовано не сім, як передбачалось, а 15 парків. Аби кожна територія області мала сучасну зону відпочинку: з алеями, дитячими та спортивними майданчиками, велодоріжками та атракціонами для малечі"

Ще один конфлікт у Гарбуза виник з його (тепер колишнім) радником Віталієм Шведовим. Саме він, ще обіймаючи посаду, безперервно на своїй сторінці в "Фейсбуці" оприлюднював інформацію щодо люстрації Гарбуза, про корупцію у ВЦА, про бездіяльність і про те, що губернатор відсутній на робочому місті і частіше перебуває у Києві аніж на Луганщині.

Інтерв'ю про життя з вовчицею

Гарбуза в Україні не дуже знали, але він виправив це, розповівши в інтерв'ю історію, як три роки жив в землянці з вовчицею на початку 90-х, коли на Луганщині з'явилися "пацани у малинових піджаках", рейдерство та контрабанда.

"У мене стан був... ну на межі зриву. Я тоді спортом займався, одні мої знайомі пішли в міліцію, інші, навпаки, наділи золоті ланцюги на шию. А я прийняв рішення піти в ліс. Я прожив в лісі три роки: ані електрики, ані інших благ цивілізації не було. Жив самітником в землянці. Рідні приїжджали, мама плакала, на коліна вставала: "Синочок, всі діти як діти, а ти в мене збожеволів, повернись додому". А я не міг, мені потрібно було розібратися в собі, знайти себя. В ямі, де я зробив землянку, жила вовчиця. У мене з нею конфлікти почалися, в кінці кінців я її вбив. Але у неї, виявляється, були вовченята. Я їх потім знайшов зі своїми собаками. Вовченята вже здихали з голоду. Почав їх виходжувати, це був мій хрест за вбивство їх матері", - розповів Гарбуз виданню "Гордон".

Після цих слів про Гарбуза дізналися всі, про нього навіть складали пісні, перефразуючи текст співака Олега Вінника про молоду вовчицю.

Корупційні скандали

Зараз Гарбуз живе не у землянці. Як з'ясували журналісти, керівник ОДА проживає у дерев'яному будиночку біля лісу на ділянці у кількох метрах від комунального спортивного комплексу "Олімп" у місті Кремінна на Луганщині. З цим комплексом теж пов'язана темна історія.

27 травня 2017 року Луганська обласна державна адміністрація купила фізкультурний центр за адресою місто Кремінна, вулиця Дражевского 17-А, у приватного підприємця Олександра Задираки за 7 млн гривень. Ось цей договор на купівлю на сайті Прозорро. Там вказано назву не "Олимп", а "Динамо", але фактично це одна й та сама база.

Ось як про це писав Zaraz.info: У відомостях про суб'єктів права власності на земельну ділянку значиться юридична особа - Кремінська районна державна адміністрація. Про те, що навчально-спортивна база "Динамо" - це державна власність, свідчить не тільки кадастрова карта.

У постанові Кабінету Міністрів від 14 травня 2015 року № 287 "Про внесення змін до переліку закладів фізичної культури і спорту, яким надається статус бази олімпійської, параолімпійської та дефлімпійської підготовки" в перелік установ значиться комунальний заклад "Луганський обласний фізкультурний центр "Олімп", м. Кремінна. Адреса установи Луганська область, Кремінський район, м Кремінна, вулиця Дражевского, 17а.

Таку ж адресу має і навчально-спортивна база "Динамо", збігається кадастровий номер земельної ділянки та адреса установи, збігається і площа 4,353 га., і територія на карті.

У документі про купівлю-продаж зазначене ім'я заступника Гарбуза - Клименка, але напередодні угоди 19 травня 2017 року Луганська ОВГА, за підписом Гарбуза (розпорядження №310) віддає в оренду земельну ділянку у 4,35 га Задираці, для обслуговування об'єктів фізичної культури. Через тиждень Задирака продає Облдержадміністрації майно, що перебуває на цій земельній ділянці.

До Задираки майно бази потрапило за договором купівлі продажу 19 травня 2016 року, продавцем бази була громадська організація фізкультурно-спортивне товариство "Динамо" місто Київ (код ЕРДПУО 00035145), тобто громадська організація продала майно, яке їй ніколи не належало.

Згідно з Закону України "Про затвердження Переліку закладів фізичної культури і спорту, до яких застосовуються пільги по платі за землю в 2004 році", навчально-спортивна база має площу 5,09 га.

Один гектар площі спортбази десь "загубився", і, як з'ясували журналісти, саме на цій землі будують дерев'яні котеджі, в одному з яких і живе Гарбуз.

Крім того, за часів керівництва Гарбуза, в області поширилася незаконна розробка надр. У відео вище можна глянути на масштаби видобутку вугілля відкритим способом поблизу Лисичанська.

фото: facebook.com

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme