Блокада Донбасу: В Луганській ВЦА прогнозують зупинення ТЕС у Щасті в кінці лютого

Луганська обласна ВЦА прогнозує, що в разі продовження блокади, зупинка Луганської ТЕС відбудеться 27 лютого

Depo.Сіверськодонецьк
1 лютого 2017 15:59
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє прес-служба відомства, про це заявив заступники голови облдержадміністрації Юрій Клименко, передає Depo.Донбас.

Він зазначив, що у разі блокування поставок антрациту з Донбасу всі працюючі антрацитові ТЕС і ТЕЦ будуть почергово повністю зупинені Заміщення потужностей силами АЕС можливе лише на першому етапі (два тижні).

Клименко стверджує, що у разі блокади ймовірний сценарій такий: з 5 лютого – відключення Слов'янської ТЕС із заміщенням потужностями AЕС, 27 лютого – зупинка Луганської ТЕС, припинення постачання електрики на півночі Луганської області.

За його даними, запаси антрациту на ТЕС загалом складають 80 тис. тонн. Середній рівень запасу також відповідає рівню 20 діб робіт (до 16 лютого). А найкоротший термін постачання антрациту з ЮАР становить 80 діб (17 квітня). Крім того, прогноз погоди на лютий підтверджує продовження морозної погоди в Україні, що потребує підтримання рівня спалення вугілля.

Тому, на його думку, ці громадські акції непокори щодо недопущення перевезення залізничним транспортом вантажів на територію ОРЛО та у зворотному напрямку є невчасними, треба шукати законний вихід із ситуації.

Клименко надав інформацію, що підприємцями, які зареєстровані на контрольованій території України та мають виробничі потужності в ОРДЛО, до державного бюджету України сплачено податків за 2015 рік – 19 млрд 570 млн 894 тис. грн, за 2016 рік – 31 млрд 640 млн 781 тис. грн.

Нагадаємо, в результаті акції з блокади торгівлі з окупованими територіями на Луганщині перекритий рух кількох залізничних напрямків, якими поставляється вугілля з "Л-ДНР".

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас