ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Австрійський композитор написав композицію "Сєвєродонецька весна"

Шмідт керуватиме симфонічним оркестром на День Перемоги
Depo.Сіверськодонецьк
6 травня 2015 10:40
ФОТО: depo.ua
Австрійський композитор написав композицію "Сєвєродонецька весна"
Австрійський композитор написав композицію "Сєвєродонецька весна"

В урочистостях до Дня Перемоги в Сєвєродонецьку буде задіяний симфонічний академічний оркестр Луганської обласної філармонії під керівництвом відомого австрійського композитора й диригента Курта Шмідта.

Як повідомляє прес-служба голови луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадія Москаля, перший концерт філармонії відбудеться в четвер, 7-го травня, о 18-й годині в приміщенні обласного музичного училища ім.С.Прокоф'єва.

9-го травня симфонічний оркестр виступить на площі Перемоги, де й будуть відбуватися головні урочистості.

Як відзначив Курт Шмідт під час зустрічі з Москалем, серед інших творів оркестр виконає відомий Австрійсько-український марш, а також спеціально написану Шмідтом до приїзду на Луганщину композицію "Сєвєродонецька весна".

"Обласна філармонія майже в повному складі виїхала з окупованого Луганська і налагоджує свою роботу в Сєвєродонецьку. Ми створюємо для музикантів усі умови й задіємо їх до Дня Перемоги 9-го травня. А в так званій "ЛНР " задовольнятимуться другосортною російською попсою і гармошкою з балалайкою", - відзначив Москаль.

Довідка: Концертна діяльність Курта Шмідта в Україні почалася в 2001 році.

В Луганському національному університеті, зокрема в Інституті культури і мистецтв Шмідт почав викладати з 2003 року.

Заслугою Шмідта є численні гастрольні концерти хору Луганського національного університету та Луганського симфонічного оркестру в Австрії. Найбільш яскравими були виступи у Великому залі віденського Концертхауза, в Золотому залі віденського Музікферайн, де у виконанні луганчан звучала Дев'ята симфонія Бетховена.

Вершиною співробітництва Шмідта з ЛНУ і Академічним симфонічним оркестром Луганської обласної філармонії стало також концертне турне оркестру і студентського хору по містах Австрії, де вони виконували українську музику, а також "Реквієм" Моцарта.