ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як донеччанка перетворює Маріуполь на збірку української поезії (ФОТО)

На вулицях приморського Маріуполя з’явилися перші графічні інсталяції з віршами відомих українських поетів
Depo.Маріуполь
16 грудня 2015 11:00
ФОТО: depo.ua
Як донеччанка перетворює Маріуполь на збірку української поезії (ФОТО)
Як донеччанка перетворює Маріуполь на збірку української поезії (ФОТО)

Автором ідеї вуличної інтеграції Маріуполя в український культурний простір виявилась переселенка з Донецька Діана Берг. Вона розповіла Depo.Донбас, що  творчий задум народився швидко, проект був написаний майже за півдня, та раптом став переможцем у конкурсі.

"Спонсор виділив близько 100 тис. грн, тепер вони мають перетворитись у патріотичне вуличне мистецтво",  - розповідає Діана.

Як завдяки донеччанці вулиці Маріуполя стали аркушами для української поезії (ФОТО) - фото 1

Загалом планується вкрити такими творами близько 100 квадратних метрів на поверхнях міських будівель.

Зараз, взимку, погода не сприяє швидкій роботі. Але основним гальмом виявився пошук та "легалізація" підходящої площини у місцях, де є високий людський трафік та добрий огляд. І всі ці площі комусь належать. За словами Діани, процес узгодження відбирає багато часу. Кожна стіна, будь-який паркан – чиясь власність. Приватна, муніципальна, державна.

"Ми намагаємося проходити всі бюрократичні процедури, інакше, якщо ми будемо малювати там, де захотілось, це вже буде вандалізм", - каже Діана.

Вона разом з донецькими друзями є учасником вже кількох суспільних та громадських проектів. Разом з агенцією "Розвиток Приазов’я" Діана запрошує у місто культурних діячів, створює першій у місті арт-хаб, у рамках проекту ЄС "Маріуполь – місто майбутнього", займається допомогою переселенцям, оснащенням соціальних служб.

Як завдяки донеччанці вулиці Маріуполя стали аркушами для української поезії (ФОТО) - фото 2

Всі ці проекти розраховані на роки, а останній - ще й на мільйон євро.
Як саме дизайнерку з Донецька занесло в Марік (саме так Маріуполь називають у молодіжному середовищі), дівчині пояснити і просто, і складно.

"Працювала собі, створювала логотипи, іміджеві проекти і навіть не знала, як там когось у політиці звуть. Коли почались події навколо Євромайдану, а потім прийшла війна, світ для мене став іншим. Не брати в цьому участь стало неможливим", - пригадує Діана.

Як завдяки донеччанці вулиці Маріуполя стали аркушами для української поезії (ФОТО) - фото 3

Дівчина закинула роботу, стала одним з організаторів проукраїнських мітингів у Донецьку, "засвітилася" на акціях у Одесі та невдовзі стала для бойовиків "ДНР" ледь не ворогом №1. Принаймні, її портрет опинився одним з перших на дошці розшуку у будівлі Донецької ОДА, захопленій гібридними бойовиками. Діана стала нев’їздною у рідному місті.

Рішення переїхати у Маріуполь не було раптовим. Вона кілька місяців провела у Львові, де були пропозиції працювати у звичній творчій сфері, Київ також чекав на неї.

"А ти спробуй у Маріку, за 30 кілометрів від війни, за 100 кілометрів від свого втраченого дому…" - пригадує Діана.

Як завдяки донеччанці вулиці Маріуполя стали аркушами для української поезії (ФОТО) - фото 4

Зараз вона каже, що приморське місто стало для неї рідним. Дівчина знайшла тут багато цікавих митців, свою унікальну атмосферу. Вже відчуває, як місто реагує на її ідеї та проекти. Навіть, коли Україна з перемогою повернеться у Донецьк, Діана не зможе так просто попрощатися з Маріком, бо "це вже назавжди".

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас