Як у Маріуполі під'їзд з фільму жахів перетворився на казкові декорації (ФОТО)

Казковий Маріуполь на стінах під'їзду - справа рук маріупольської художниці Оксани Гнатишин. На стінах багатоповерхівки вона зобразила стару частину міста

Як у Маріуполі під'їзд з фільму жах…

Будинок 116 по вулиці Пилипа Орлика у квітні цього року перейшов в ОСББ. Тепер доводять до ладу багатоповерхівку мешканці самотужки. ЖЕК після себе залишив суцільний занепад. Стіни під'їзду нагадували декорації з фільму жахів. Аби виправити цю ситуацію, звернулись до спеціаліста.

"До мене звернулися мешканці будинку, попросили допомогти облаштувати свій під'їзд. У тематиці малюнку вони мене не обмежували. Тільки попросили, аби це було щось позитивне, цікаве і патріотичне і з прив'язкою до інтер'єру. Я сама закінчувала Львівську академію мистецтв за проектуванням інтер'єру. Мені не хотілось малювати банальні речі з жовто-блакитними прапорцями чи соняшниками. Тому вирішила зобразити Маріуполь таким, який він був багато років тому, ще без заводів. На стінах я схематично зобразила будівлі старої частини міста", - розповідає маріупільска художниця Оксана Гнатишин.

На даху одного з будинків – дівчинка, яка грає на сопілці. Зверху композиції розташований янгол, що ллє веселку на місто. За словами Гнатишин, він символізує мир.

Пензлик Оксани у цьому будинку торкнувся стін першого поверху біля виходу на балкон, що з'єднує сходи з майданчиком, де розташовані квартири. "Робота проходила у вільний мій час. З ранку і до обіду, бо мені треба було забирати доньку зі школи. Почала ще влітку, але потім через сімейні обставини призупинила. Усього на те, аби зобразити все це на стінах пішло 4-5 днів", - розповідає художниця.

Для Гнатишин це не перший досвід малювання на стінах. "Раніше був проект "Малюємо заради миру", де я була одним з ініціаторів. Ми тоді навіть ремонтували фасад художньої школи. Взагалі ми це робили для того, аби звернути увагу, що в Маріуполі багато талановитої молоді. Бо мені дуже хочеться відкрити у Маріуполі філіал Львівської академії мистецтв. Хотілось, щоб і керівництво вищу, і вся країна побачила, що в Маріуполі не тільки металурги і моряки. Що у нас є і художники", - розповідає Оксана.

Крім згаданого проекту "Малюємо заради миру" Гнатишин з проектом "Дивовижні" розмальовувала сходи у міському саду.

Контури Оксана наносила вугіллям, потім розфарбовувала акриловими фарбами. До цього робила на папері ескіз гуашшю. На фарбування і розпис мешканці будинку витратили близько шести тисяч гривень.

Хист до творчості Оксана відчула ще у дитинстві. Батьки вибір професії підтримали. "Я дуже вдячна батькам, особливо татові, за те, що він мене "не ламав". Він мене привів до художньої нашої школи. Потяг до малювання є і в моєї доньки. І я так само не буду заважати її вибору", - говорить Оксана.

Незважаючи на те, що у Маріуполі більше поширені нетворчі професії, Оксана вважає, що натхнення можна знаходити і у рідному місті: "У нас багато талановитих митців. Ми –нащадки Куїнджі (Архіп Куїнджі - художник-пейзажист родом з Маріуполя, - Ред.) як-ніяк! Подорожі, звичайно, дуже надихають. Але у Маріуполі насправді є багато місць, де можна малювати з натхненням. Нещодавно ми проводили пленер, на який приїхали художники з різних куточків країни. Для малювання вони обрали різні локації - на пагорбах річки, на березі моря, в центрі міста".

Гнатишин каже, що готова створювати подібні картини і в інших будинках, адже її робота приносить людям радість: "Хотілось, щоб люди, коли біжать на роботу цими сходами, надихалися, щоб малюнки їм настрій підіймали".

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme