ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як Томбінський у Маріуполі ходив окопами та дихав викидами фабрики Ахметова (ФОТО)

Також привіз 1 млн євро
Depo.Маріуполь
19 травня 2015 22:12
ФОТО: depo.ua
Як Томбінський у Маріуполі ходив окопами та дихав викидами фабрики Ахметова (ФОТО)
Як Томбінський у Маріуполі ходив окопами та дихав викидами фабрики Ахметова (ФОТО)

Голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський, перший радник посольства Франції в Україні Фредерік де Туше і консул Федеративної Республіки Німеччини в Україні Детлеф Вольтер відвідали Маріуполь за запрошенням нардепа Сергія Тарути, який вважає, що таким чином можна зламати інформаційно-екнономічну блокаду міста, завдати міцності обороні, залучити інвестиції.

Як Томбінський у Маріуполі ходив окопами та дихав викидами фабрики Ахметова (ФОТО) - фото 1

Як передає корреспондент Донбас.depo.ua, по-перше дипломати відвідали першу лінію оборонних споруджень на досить безпечному напрямку - вбік Донецька. Отримавши враження від «лінії Манергейму» по-українськи, вони поїхали подивитись на реконструкцію аглофабрики на комбінаті ім. Ілліча Ріната Ахметова.
Атмосфера дуже вразила гостей, навіть пізніше пан Томбінський поскаржився, мовляв, дере горло, та зазначив, що за чисте повітря у місті ще треба боротись, та запропонував допомогу у реалізації екологічних проектів.

Як Томбінський у Маріуполі ходив окопами та дихав викидами фабрики Ахметова (ФОТО) - фото 2

Під час відвідування мікрорайону «Східний», який постраждав від зимового обстрілу «Градами» та «Ураганами» бойовиків, дипломати впевнилися, що відновлювальні роботи йдуть. Але мер міста Юрій Хотлубей повідомив, що грошей місцевого бізнесу та громади не вистачить на всі роботи, а обіцяні Кабміном 10 млн. грн. десь загубились у бюрократичних лабіринтах. А загалом потрібно десь мільйонів 100.

Як Томбінський у Маріуполі ходив окопами та дихав викидами фабрики Ахметова (ФОТО) - фото 3

Як Томбінський у Маріуполі ходив окопами та дихав викидами фабрики Ахметова (ФОТО) - фото 4

Під час спілкування з місцевою громадою Томбінський та Тарута повідомили, що до міста вже прийшов 1 млн євро від ЄС саме на відновлювальні роботи.

Розподілити ці кошти пообіцяли прозоро, навіть створити для цього спеціальну сторінку в Інтернеті, та запросити іноземних аудиторів для контролю.

Як Томбінський у Маріуполі ходив окопами та дихав викидами фабрики Ахметова (ФОТО) - фото 5

В цілому Томбінський з колегами, за їх словами, впевнились, що Маріуполь - європейське місто, запросили студентів на навчання, біженцям пообіцяли допомогу, а громаді порадили активніше долучатись до міських проблем, аби контролювати владу.

Фото Донбас.depo.ua