ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як Маріуполь перетворюють на фортецю, будуючи лінію Манергейма (ФОТО)

Військові та будівельники планують завершити нову низку фортифікаційних споруд у Маріуполі наступного місяця
Depo.Маріуполь
27 квітня 2015 11:10
ФОТО: depo.ua
Як Маріуполь перетворюють на фортецю, будуючи лінію Манергейма (ФОТО)
Як Маріуполь перетворюють на фортецю, будуючи лінію Манергейма (ФОТО)

Як повідомляє кореспондент Donbas.depo.ua, трасу Донецьк-Маріуполь на днях укріпили додатковими тетраподами, які мають перешкодити пересуванню ворожої техніки у випадку масованого наступу або прориву у даному напрямку.

Поруч з блокпостами виставляють винахід місцевих будівельників - залізобетонні восьмигранники, в яких можна займати кругову оборону та ховатись від артилерійських обстрілів.

Але ж це не головне. Основна, нова лінія оборони (де вона проходить неможна називати - військова таємниця) - це сотні окопів різної складності - для солдат, техніки, артилерії. Їх облаштовують за законами військової науки.

Будують місцеві маріупольські підрядники, задіяні також Волинська та Одеська облдержадміністрації - розповідає речник штабу сектору «М» Дмитро Горбунов. Мала би приєднатись до робіт и Донецька ОДА, але ж в неї щось там не виходить, дивуються військові.

Сама мережа укріплень дуже складна. Є доти з бійницями, які мають витримувати найважчі артудари, не менш захищені приміщення для особового та командирського складу. Навіть туалети та душові кабіни - під бетонними перекриттями.

Лише один опорний пункт (а таких потрібні десятки, і вони вже виготовляються) коштуватиме 2,5 млн. грн.

А на облаштування окопів військовим потрібно близько 400 кілометрів дерев'яних закладних щитів - щоб дощі та вітри не руйнували укріплення.
Військові підкреслюють, що місцева влада, підприємці дуже багато роблять для зведення цих укріплень.
Лише комунальників щодня в окопах працює більше сотні, а скільки залучено техніки и робітників підприємств-підрядників - важко підрахувати. При цьому відсутність коштів вид обласної влади Донеччини, складні бюрократичні процедури гальмують розрахунки держави за ці роботи та загрожують лишити цивільних працівників без зарплатні. «Поверне держава ці гроші - ну і слава Богу. Не поверне - якось тут вже перекрутимось. Безпека міста набагато дорожче, ніж все інше», - коментує мер Маріуполя Юрій Хотлубей.


Тим часом у Маріуполі місцеві мешканці очікують травневого наступу російсько-терористичних військ. Саме такі чутки лунають у соціальних мережах. Військові посміхаються з цих очікувань и називають їх частиною російської пропаганди.

Фото: Донбас.depo.ua