Військовий, який розстріляв під Маріуполем п'ятьох бійців, отримав довічне

Військовослужбовець, який у 2014 році розстріляв п'ятьох своїх сослуживців, був засуджений до довічного терміну

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на реєстр судових рішень.

Повідомляється, що 8 жовтня в Орджонікідзевському суді відбулося слухання у справі про вбивство військовослужбовців.

"Житель Одеської області, одружений чоловік, батько двох дітей. Під час часткової мобілізації в зв'язку з оголошенням АТО він був відправлений на Донбас в 2014 році. Його частина розташовувалася поблизу села Орловське в Тельманівському районі близько Маріуполя. Служив у званні старшого солдата", - зазначено у матеріалах справи.

Встановлено, що 18 жовтня 2014 року приблизно о 21:40 чоловік, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, зайшов до намету і відкрив вогонь з автомата по товаришах по службі.

"Було поранено кілька бійців, для деяких з них поранення виявилися смертельними. У одного з військовослужбовців були дві кульові рани ноги, від яких він помер на місці. У другого був прострелений корпус і пошкоджені легені. Але в підсумку він вижив. Третьому бійці куля пробила шию, ноги, стегно і живіт. Він помер на місці", - йдеться у матеріалах.

Ще один військовий також помер на місці від кульового поранення в груди, кисть і плече. Всього загинули троє бійців і двоє були поранені.

Один з потерпілих розповів в суді, що в той фатальний вечір в наметі бійці розташувалися на вечерю. З ними був і обвинувачений, який смикав затвор автомата.

"Товариші по службі йому зробили зауваження і чоловік раптово став стріляти. Він стріляв одиночними і, за словами потерпілого, між ними були паузи. Боєць бачив, як його товариші по службі падають убитими і пораненими. Він сказав, що впевнений в тому, що обвинувачений цілеспрямовано стріляв по людях", - йдеться у повідомленні.

Потерпілий заявив, що і раніше помічалися порушення поведінки обвинуваченого після вживання алкоголю, але сварок з ним не було.

"За результатами проведеної експертизи, стрілець не був психічно хворим, а знаходився в стані алкогольного сп'яніння і є осудним", - йдеться у матеріалах справи.

Сам обвинувачений на суді пояснював, що служив він на посаді водія і в день трагедії вживав коньяк і горілку з товаришами по службі. Він кілька разів засинав і прокидався і сам момент стрілянини не пам'ятає.

Обвинувачений каже, що свідомість повернулася до нього, коли він був пов'язаний і думав, що потрапив в полон. Однак зрозумів, що його допитують за те, що він розстріляв п'ятьох товаришів по службі.

"Зізнався чоловік і в тому, що раніше, в 2007 році, лікувався в психіатричній клініці, оскільки мав проблеми з алкоголем і наркотиками, крім того, у нього трапляються провали в пам'яті. Чому почав стрілянину в наметі, пояснити не міг", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що в результаті суд призначив йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі за масове вбивство.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас