ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Маріуполі прийняли «криве» положення про участь громадськості в діях влади

На засіданні виконкому Маріупольської міської ради офіційно створили громадську раду
Depo.Маріуполь
15 квітня 2015 23:25
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє кореспондент Донбас.depo.ua, раніше про бажання увійти в цей орган заявили майже 60 місцевих громадських організацій. Але ж, прочитавши «положення» про її створення, прийняте 15 квітня, представники трьох з них відмовились його підписувати з міркувань юридичної недосконалості цього документа.

Так, представник ГО «Промінь світу» Галина Голубова заявила, що воно мало того, що недосконале с точки зору юристів, так ще й перебирає на себе повноваження Верховної ради, Кабміну та Конституційного суду. Тому, на її думку, над ним ще треба багато працювати, а, загалом, їй цей процес нагадав підготовку до передвиборчої кампанії.
В той же час Денис Гаврилов, представник ГО «Оборона Маріуполю», який також не підтримав документ, зазначив, що з ним погодилась більшість, і «це також є демократія». Тому сподівається на подальшу доробку положення.

Представники маріупольського виконкому визнали, що документ не може відповідати закону, тому що саме закону про подібні громадські ради немає. Є лише постанова Кабміну, яка рекомендує їх створити. Тому и саму раду можна вважати органом, який рекомендує місцевій владі які рішення приймати, але не зобов'язує її це робити.
Міський голова Юрій Хотлубей в той же час закликав виконком погодити документ у наявному стані з метою подальшого доопрацювання, та зазначив, що громадськість вже співпрацює із владою.

Прикладом він навів рішення виконкому створити своєрідну базу зелених насаджень. Простіше кажучи - фотоархів скверів, парків та інш., щоби місцевий Зеленбуд не висаджував 20 дерев замість повалених 30, та ще й публічно звітував про свої дії.