Захарченко без розшуку: Чому Києву не варто воювати з Інтерполом

Чому Інтерпол зняв із розшуку Захарченка? Непослідовність і вибірковий підхід призводять до вкрай негативних наслідків як усередині України, так і за її межами

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Захарченко без розшуку: Чому Києву не ва…

Учора прес-секретар СБУ Олена Гітлянська повідомила про рішення видворити з України прокремлівського пропагандиста, громадянина РФ Ігоря Петрашевича. "Співробітники Служби встановили, що громадянин РФ працював в Україні на російські ЗМІ, зокрема "Федеральне агентство новин", rusvesna.su, riafan.ru. На замовлення редакції росіянин готував упереджені матеріали про ситуацію в нашій державі, які активно тиражуються в ЗМІ країни- агресора", - наголосила речниця спецслужби.

Це добре, але чому ніхто не чіпає інших одіозних росіян, які бродять нашими просторами? Так, у Києві вільно роздає інтерв'ю скандально відомий російський політтехнолог Олексій Ситников. Він по десятому колу розповідає про те, як наприкінці 90-х вигадав Юлії Тимошенко її головний політичний атрибут – косу. Утім, він жодним словом не обмовився про свою недавню роботу в окупованому Криму, де у вересні цього року допомагав Дмитру Овсяннікову вигравати "вибори" губернатора Севастополя.

Можна лише здогадуватися, чому наші компетентні органи досі не депортували Ситникова, який опинився на території України після не надто вдалої роботи у штабі кандидатки у президенти Росії Ксенії Собчак. Мабуть, пояснення варто шукати саме у його колишній роботі в Тимошенко. Знає багато. Але українці з цього роблять простий висновок: до росіян застосовують принцип вибірковості.

На жаль, на "правильних" і "неправильних" поділили не лише російських пропагандистів, але й представників режиму Януковича. Так, у 2014 році після перемоги Майдану екс-"регіоналів", які втекли, оголошено у міжнародний розшук, їх схеми були знищені, їхні кошти заарештовані. Та і це стосується не всіх: екс-міністр екології Микола Злочевський та "авторитет", екс-нардеп Юрій Іванющенко, більш відомий як Юра Єнакіївський, отримали прощення. Останній був виключений з санкційного списку ЄС у березні цього року.

Зараз лунає багато звинувачень на адресу Інтерполу, який ухвалив рішення про зняття з міжнародного розшуку екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та його заступника Віктора Ратушняка. Інтерпол можна скільки завгодно звинувачувати в заангажованості, розповідати про "руку Кремля", але слід говорити відверто: у цій структурі уважно слідкують за Україною і мають можливість пересвідчитися у застосуванні вибіркового підходу до представників колишньої влади. Тому немає нічого дивного в тому, що вони вбачають політичну мотивацію у справах проти екс-керівників держави.

Експерти справедливо закликають владу негайно прискоритися із заочними засудженнями прибічників Януковича. Так, це – не панацея, бо швидко не завжди якісно. Адвокати підозрюваних працюватимуть жорстко, а тому доказова база має бути такою, щоб комар носа не підточив. Інакше виправдають одного, коли не у нас, то в ЄСПЛ, потім іншого, і в результаті посиплеться вся система заочного засудження.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme