UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У селищі під Маріуполем розгорівся скандал через децентралізацію: Навіть зникло автобусне сполучення

У рамках реформи децентралізації мешканці села Покровського, що під Маріуполем, вирішують до кого приєднатися

У селищі під Маріуполем розгорівся сканд…

Аби вирішити питання зі створенням об'єднаної територіальної громади, місцеві мешканці прийшли на засідання позачергової сесії Покровської районної ради, передає кореспондент Depo.Донбас.

Вступити до Маріупольської об'єднаної територіальної громади влада міста запропонувала селу Покровське Мангушського району. Втім, у мешканців Покровського виникли суперечки щодо населеного пункту, до якого приєднуватись. Обирають між Маріуполем та райцентром Мангушем.

Гарячі спори з цього приводу пройшли у залі сільради.
"Ми територіально знаходимось практично в Маріуполі. Навіщо нам за кожним документом їхати до Мангуша? Це далеко. І у разі, не дай Боже, неприємностей, скільки за часом до мене буде їхати швидка, пожежники чи поліція з Мангуша? Я за приєднання до Маріуполя", - розповіла мешканка Покровського Галина.

"У залі зібрались прихильники об'єднання з Маріуполем, але вони забувають, що не єдині люди у селі. Нас близько двох тисяч. Багато хто має протилежну точку зору", - говорить місцевий мешканець Григорій.

"Я взагалі вважаю, що нема сенсу ні до кого приєднуватись, у нас нормальна райрада. А з маріупольською лікарнею №9 є договір, що в ургентних випадках вони мають приймати наших мешканців. В школи, дитячі садки багато місцевих і так їздять до Маріуполя", - ділиться своєю думкою мешканка Покровського Інна.

Незважаючи на вимоги місцевих мешканців, що прийшли на засідання сесії, приєднати село до Маріуполя, відповідне рішення депутати не винесли.

За словами Покровського міського голови Леоніда Супруна, для законного рішення мають пройти громадські слухання і голосування.

"Наші юристи визначили, що пропозиція Маріупольської влади щодо об'єднання незаконна. Адже там не вказаний адміністративний центр майбутньої громади. До того ж пропозиція підписана секретарем міськради, а не міським головою. У відповідь ми направили лист з проханням надіслати виправлений варіант пропозиції", - говорить Супрун.

"Після ми проведемо громадські слухання, і голосування місцевих мешканців. Голосуватимуть за паспортами, бо у нас в селі є багато людей, які проживають, але не мають місцевої прописки, вони права голосу фактично не мають", - додає Супрун.

Також, з понеділка до села перестали ходити маріупольські автобуси, які забезпечували сполучення з містом. Деякі мешканці Покровського побачили у цьому шантаж з боку Маріупольської влади, аби село приєдналося.

Покровське — центр сільської ради. Сільській раді підпорядковані також населені пункти Червоне, Широка Балка. Окрім Покровського, вступити до Маріупольської об'єднаної територіальної громади влада міста запропонувала селам Бердянське Мангушського району Донецької області, Виноградне Волноваського району та Старий Крим Кальміуського району Маріуполя.

Наразі у Донецькій області вже створено сім об'єднаних територіальних громад - Іллінівська, Лиманська, Миколаївська, Сіверська, Соледарська, Черкаська та Шахівська.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme