ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Маріуполі вимагали відпустити партизан з групи "Равлики" з СІЗО (ФОТО)

Маріупольці обурені, що організатори антимайдану і "постачальникі титушок" на свободі, а патріоти за гратами
Depo.Маріуполь
2 червня 2015 22:04
ФОТО: depo.ua

У Маріуполі декілька десятків активістів з міських громадських та волонтерських організацій влаштували арт-акцію, на якій закликали змінити міру запобіжного заходу щодо трьох проукраїнських донецьких партизан з групи "Равлики" з утримання під вартою у слідчому ізоляторі, та відпустити їх на поруки.

Як передає кореспондент Донбас.depo.ua, також активісти вимагали прозорого та справедливого слідства для патріотів, затриманих на Донеччині під час того, як затверджує захист "Равликів", вони з групою ще з 6 чоловік навідались у тваринницьке підприємство, де, за інформацією їх джерел, знаходився схрон сепаратистів.

Хлопці викликали міліцію аби зафіксувати цей факт та передати правопорушників правоохоронцям, але ж самі були затримані, а потім рішенням суду залишені у СІЗО зі звинуваченням у розбійному нападі. Цікаво, що факт виклику міліції "Равликами" підтверджує заступник голови міліції Донеччини Ілля Ківа, але його керівник, голова УМВС України у Донецькій області В'ячеслав Аброськін заперечує, і на прес-конференції назвав цей вислів підлеглого особистою думкою, а не позицією главку міліції. За словами Аброськіна, він взагалі не знає, хто такі "Равлики", міліція виконала свої обов'язки та передала справу у прокуратуру і крапку у ній має поставити суд.

Активістів бентежить те, що й досі організатори антимайдану, антиавтомайдану, постачальники тітушок, корупціонері та інщі перебувають на свободі, а патріоти-бійці, яки не встигли юридично оформити право носити зброю, та увійти у склад одного з добровольчих батальйонів, взяті під варту.
Як каже одна з організаторів сьогоднішньої акції Марія Подибайло, "ті, хто надавав наказ розстрілювати Майдан - на свободі, корупціонері - на свободі. Їх відпускають, і вони втікають... А хлопці, які з самого початку боролись за Донецьк, за свій рідний дім, які знімали російські прапори у центрі Донецька, які взяли в руки зброю, коли війна прийшла на їх землю... Чомусь трактуються як загроза для суспільства і їх утримують під арештом".

Але ж є не тільки така точка зору серед маріупольських активістів громадського руху. Під час підготовки заходу у Маріуполі навіть розгорнулася дискусія. Наприклад, керівник "Агенції розвитку Приазов'я" Костянтин Батозський вважає, що зараз треба не підіймати хвилю на площах та в Інтернеті, не піаритись на становищі "Равликів", а забезпечити професійний юридичний захист, у суді досягати перемоги та визволення патріотів, аби довести, що всі рівні перед законом.
Тим більше, що той же Аброськін суто формально - правий. Доречи, генерал обіцяв вчора прийти сьогодні на зустріч з активістами, але ж так на ній і не з'явився.