У Маріуполі викиди заводів Ахметова в атмосферу контролюватиме пересувна лабораторія (ФОТО)

У Маріуполі презентували пересувну екологічну лабораторію "Атомосфера"

Про це на презентації лабораторії повідомив директор департаменту з питань екології, енергоменеджменту, охорони праці та цивільної безпеки Маріупольської міської ради Ваагн Мнацаканян, повідомляє Depo.Донбас.

Якщо на майбутній сесії депутати міськради знайдуть кошти на її експлуатацію, вона зможе регулярно проводити заміри викидів в атмосферу, а також виїжджати на місця забруднень за заявками мешканців Маріуполя.

"Після липневої сесії, коли будуть виділені кошти на її експлуатацію, ми укладемо договори і віддамо її Донецькому регіональному центру гідрометеорології", - говорить чиновник.

Результати моніторингу лабораторії обіцяють регулярно публікуватися на сайті міськради. У разі перевищень викидів, метеорологи будуть рекомендувати підприємствам, міській раді прийняти природоохоронні заходи. У той же час, не на кожен запит маріупольців лабораторія зможе відгукнутися, приїжджатиме лише в ті райони міста, мешканці яких найбільш масово скаржаться на забруднення атмосфери.

На презентації прилади не показали перевищень викидів. Можливо, тому що лабораторія стояла в парковій зоні, поодаль від місцевості, де викиди меткомбінатів найбільш відчутні.

"Найбільш жорсткі середньодобові показники у нас йдуть по пилу, періодично ми бачимо по оксиду азоту, і концентрацію ми бачимо по формальдегіду. Це відносно новий інгредієнт для Маріуполя, зараз плануємо висновок науково-дослідницької роботи за визначенням джерел цього формальдегіду. Звідки він береться? Це нетиповий інгредієнт для нашого регіону, нашого міста", - розповів про ситуацію в цілому за останній час Мнацаканян.

Ця лабораторії з'явилася в Маріуполі кілька років тому, на момент покупки коштувала близько двох мільйонів гривень, але, через брак фінансування, була законсервована, і лише зараз заново пройшла атестацію і готова до роботи.

"Обладнання дороге (американського і російського виробництва, - ред.), Тільки його повірка коштує близько 30 тис. грн. Плюс необхідна страховка, експлуатація, реактиви, які в Україні не виробляються", - каже Мнацаканян.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Маріуполь