У Маріуполі відкрився центр допомоги переселенкам, які постраждали від насильства

У Маріуполі створений Центр психосоціальної допомоги для жінок з числа внутрішньо переміщених осіб, які постраждали від домашнього і гендерно-орієнтованого насильства

Depo.Маріуполь
10 квітня 2017 15:09
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на прес-службу міськради.

Зазначається, що метою діяльності установи є забезпечення притулком, надання комплексної допомоги жінкам у віці до 55 років (в тому числі з дітьми) і створення умов для подолання наслідків скоєного над ними насильства.

"Термін перебування в закладі визначається індивідуально, але не може перевищувати 6 місяців з дня поселення. Зарахування до Центру здійснюється щодня на підставі особистого звернення потерпілого особи або письмового напрямки в ВБО "Конвіктус Україна" від закладів, установ і організацій різних форм власності, до яких звернулася така особа (за умови її згоди)", - йдеться у повідомленні.

Проте наголошується, що до Центру не приймаються постраждалі особи, що знаходяться в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, з симптомами хвороби в гострому періоді або в період загострення хронічних захворювань, а також особи, які потребують постійного стороннього догляду і не в змозі самостійно себе обслуговувати.

Умовою зарахування до Центру є наявність:

- документа, що посвідчує особу;

- довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи;

- медичної довідки, що засвідчує можливість особи перебувати в колективі.

Для розміщення разом з жінкою її дитини/дітей, додаються також документи, що засвідчують їх родинні зв'язки і медична довідка на дитину/дітей. У разі необхідності оформлення в Центр необхідно звертатися до районних управлінь соціального захисту населення.

Нагадаємо, 17 листопада Верховна Рада ухвалила проект Закону "Про запобігання та протидію домашньому насильству".

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас