ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Маріуполі стартували дні пам'яті видатного художника-маріупольця Куїнджи (ВІДЕО, ФОТО)

Дні пам’яті відомого маріупольця Архіпа Куїнджи стартували у приморському місті
Depo.Маріуполь
5 червня 2016 10:03
ФОТО: depo.ua

Як передає кореспондент Depo.Донбас, третій міжнародний фестиваль живопису, присвячений легендарному пейзажисту, зібрав більше 250 робіт з різних країн світу, серед яких є Литва, Російська федерація, Ірак, Молдова і навіть Китай.

На урочистому відкритті фестивалю почесні гості поклали квіти до пам’ятника художнику, та пройшли центром міста ходою до виставкового центру ім. Куїнджі де спочатку послухали грецькі та українські пісні, і вже потім перейшли до перегляду саме робіт, представлених на фестивалі, і отримання нагород.

У Маріуполі стартували дні пам'яті видатного художника-маріупольця Куїнджи (ВІДЕО, ФОТО) - фото 1

У Маріуполі стартували дні пам'яті видатного художника-маріупольця Куїнджи (ВІДЕО, ФОТО) - фото 2

Першу премію отримав сумчанин Іван Гапоченко за твір "Відшмагали дощі", другу – Васил Кондратюк з Житомирщини за роботу "Козацька хата. Тривога", а третю – киянка Валерія Лисяк, яку почесне журі не змогло навіть розшукати, тому її триптих "Місто на Балканах" отримав "бронзу" якось сам по собі.

У Маріуполі стартували дні пам'яті видатного художника-маріупольця Куїнджи (ВІДЕО, ФОТО) - фото 3

У Маріуполі стартували дні пам'яті видатного художника-маріупольця Куїнджи (ВІДЕО, ФОТО) - фото 4

Почесний приз отримав і гість з Росії художник Валерій Єфімов. Кажуть, він постійний учасник маріупольських заходів, присвячених Куїнджі.

"Неможливо представити життя художника без Архіпа Івановича Куїнджі. Тому що цей художник відклав величезний слід не тільки в душах росіян, українців, греків…" - вважає гість із країни-агресора.
На питання: "Як вам в Україні", він відповів наступне: "Нормально. Гостинно, що дивує". А про взаємовідносини між Україною та РФ каже: "Все це минеться. Тому не треба загострювати увагу. Все буде нормально, все налагодиться і буде попереднє життя".

 У своєму урочистому виступі він також обминув тематику війни, у той час коли, наприклад, представники Литви побажали українцям триматися та перемагати.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас