UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Маріуполі РАГС передає дані наречених до військкомату

У заяві на реєстрацію шлюбу є графа "Відношення до військової служби", в якій вказується номер військового квитка, звання, приписне свідоцтво. Саме відповідно до цього РАЦСи формують звіти для військкоматів

Як пояснила начальник міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Ірина Яременко, інформацію про військовозобов'язаних і раніше подавали до військкомату, але вони стосувалася військовозобов'язаних жінок - лікарів, медсестер, які виходили заміж і міняли прізвище, передає Depo.Донбас з посиланням на "0629".

Це було потрібно відповідно до ч. 4, 38 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". Постанова Кабінету України № 74 від 2.02.2019 змінило форму списку. Тепер РАЦСи зобов'язані подавати інформацію про всі, хто одружується, змінює прізвище, районні відділення подають інформацію про померлих.

У правилах реєстрації актів цивільного стану є чіткий перелік документів, які необхідно надати при подачі заяви. Якщо молода людина пред'явив військовий квиток або приписне свідоцтво - це добре. Тоді звіт для військкомату заповнюється.

"Якщо нам не надали військовий квиток, то це не є підставою у відмові в державній реєстрації акта цивільного стану. Якщо ми бачимо, що у нас жених за віком військовозобов'язаний, і інші документи це не підтверджують (у нього немає довідки або штампа, що він невійськовозобов'язаний), ми все одно передаємо інформацію, що він військовозобов'язаний до військкомату", - запевнила Яременко.

Багато людей їдуть укладати шлюб з окупованої території. У РАГСах подають їх як військовозобов'язаних, але пишуть, що це не підтверджується документами. Потім вже справа військкомату, що робити з цими даними.

Як з'ясувалося, подача таких звітів для військкоматів необхідна для ретельного і правильного ведення військового обліку.

"РАГС зобов'язаний надіслати списки, хто має намір одружитися, змінити прізвище, звітувати про факти смерті, щоб на випадок війни знати сімейний стан людини. У разі смерті формування це обліку не дасть висилати порядку вже померлим людям, що відбувалося в перші хвилі мобілізації", - пояснив військовий комісар Володимир Левандовський.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook