У Маріуполі пенсіонерка отримала строк за 60 тис. репостів проросійської пропаганди

Мешканка Маріуполя отримала 3 роки позбавлення волі за проросійську агітацію у мережі, але в подальшому покарання пом'якшили до 1 року умовно

Про це йдеться у судовому рішенні, передає Depo.Донбас з посиланням на 0629.

Засуджена за поширення сепаратизму в інтернеті вдова-пенсіонерка, уродженка Тульської області РФ. Жінка зі свого ноутбука заходила в заборонену в Україні соціальну мережу "Однокласники" і писала там проросійські коментарі. Вона знайшла сепаратистську групу під назвою "Позивний Патріот" і робила репости з неї на своїй сторінці.

Всі записи мали на меті посіяти ворожнечу, ненависть і змінити конституційний лад. Пенсіонерка постила гасла: "Досить годувати Бандеру", "Приєднуйся до Росії" і т.п., в тому числі заклики вступати в "ополчення" і зображення з петлею і людиною, схожим на екс-президента України. Всього було зроблено близько 60 тис. репостів такої спрямованості.

Під час судового засідання жінка пояснила, що вона уродженка Росії і, хоча довгі роки жила в Україні і є її громадянкою, вважала що південний схід України потрібно відокремити. На її думку, це було б краще з економічної і соціальної сторони, а сама вона брала участь в "референдумі" 2014 року. У скоєному розкаялася і просила не карати суворо.

Суд визнав пенсіонерку винною в злочині по ч. 1 ст. 110 КК України (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

Її засудили на 3 роки позбавлення волі, але в подальшому покарання пом'якшили до 1 року умовно.

Також за проведення судової експертизи вона повинна заплатити 1884 грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас