UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Маріуполі небезпечні психічнохворі можуть опинитися на вулиці

У Маріуполі може закритися психіатрична лікарня через недофінансування майже на 17 млн ​​грн

У закладі не вистачає коштів на обслуговування пацієнтів, організацію харчування і забезпечення їх пільговими медикаментами, передає Depo.Донбас з посиланням на Маріупольське ТБ.

Більша частина хворих - люди, які складають небезпеку для себе і для оточуючих.

"Харчування для пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні, у нас залишилося на пару тижнів. Якщо у нас не буде чим годувати пацієнтів, ніж їх лікувати, висновок один - ми не зможемо їх приймати і надавати стаціонарну допомогу. Відділення просто не зможуть функціонувати", - сказав головний лікар психіатричної лікарні № 7  Ігор Калугін.

За його словами, лікарня вимушена скорочувати медичний персонал, співробітники-пенсіонерийдуть у відпустки без утримання, оскільки коштів не вистачає навіть на виплату заробітних плат медпрацівникам, яких в установі понад 400. 

Загальне фінансування психлікарні на 2020 рік має скласти 50 млн грн. Через нестачу коштів без ліків можуть залишитися і ті хворі, які лікуються амбулаторно. 

"Багато хто, можливо, просто недостатньо розуміють цю величезну проблему, яка може виникнути як результат недофінансування і закриття роботи стаціонару. З 1 квітня в тариф НСЗУ не закладено фінансування за пільговими виписками [рецептів]. І якщо пацієнт приходить на амбулаторне лікування і не отримує свої медикаменти безкоштовно, то він не в змозі їх купити", - зазначає Калугін.

Зараз лікарня №7 розрахована на 420 ліжок, в її склад входять кілька відділень, в тому числі герантопсіхіатріческое, наркологічне, сестринського догляду, а також денний стаціонар і центр психологічної допомоги.

Нагадаємо, 29 квітня повідомлялося, що лікарні Маріуполя забезпечені апаратами штучної вентиляції легенів, тестами і медикаментами і готові прийняти до 1000 пацієнтів з коронавірусом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"