У Маріуполі відкрив сезон перший в Україні пляж для людей з обмеженими можливостями

В Маріуполі у Приморському районі відкрив сезон пляж для людей з обмеженими можливостями

З різних районів міста до пляжу їх привезли автобус та тролейбус, передає кореспондент Depo.Донбас.

За словами директора департаменту соціального захисту міськради Андрія Ремпеля, на проїзд виділили 87 тис. грн з міського бюджету.

"Це єдиний в Маріуполі пляж для людей з інвалідністю. Безкоштовний автобус о 9 буде вже на пляжі, о 13 - розвезе людей назад", - розповів Ремпель.

З Кальміуського та Лівобережного автобус їде в неділю, з Центрального - в середу та п'ятницю. Жителям Приморського району до пляжу доведеться діставатися самотужки громадським транспортом.

Пляж також є єдиним в Україні, який обладнаний під потреби людей на візках. Тут є низькі лежаки, спеціальний туалет, душ та роздягальня. Відмикають їх представники районних організацій людей з обмеженими можливостями.

"Ми приїжджаємо сюди за певним графіком, раз на тиждень.  Тоді відкриваємо роздягальні, туалети. Аби люди могли скористатись. Цей пляж не лише для людей з інвалідністю, а  й для усіх маломобільних груп населення. Наприклад, сюди часто приїжджають молоді мами з візочками. Бо на асфальтованій стежці їм зручніше дістатись води, ніж їхати через пісок", - розповіла голова Лівобережної районної організації людей з обмеженими можливостями Галина Гур'єва.

Зайти до води допомагають рятувальники, вони пересаджують людину до спеціального візка і завозять в море. Акваторія обмежена буйями, аби не було можливості далеко запливати, а за необхідності рятувальники могли вчасно надати допомогу.

Нагадаємо, відкрили цей пляж у 2012 році. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас