У центрі Маріуполя проведуть ексгумацію німецьких солдатів (ФОТО)

Німеччина профінансувала проведення ексгумації решток німецьких солдатів, які поховані на території Тетрального скверу у Маріуполі ще з часів Другої світової війни

Depo.Маріуполь
19 жовтня 2017 16:06
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Донбас, про це повідомляє місцеве видання MRPL.CITY.

Повідомляється, що ексгумація решток зі 160 могил буде проводитися з 20 жовтня до середини листопада.

"Після вилучення місце поховання рекультивують і впорядкують. Роботи розпочнуть з зеленої зони скверу. У наступному році з травня по квітень почнеться ексгумація з поховань, розташованих під асфальтовими доріжками і майданчиками, вимощеними ФЕМ плиткою", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що передбачена компенсація місту за розриття в зеленій зоні - 100 грн за квадратний метр, за ділянки з асфальтом асфальтом - 450 грн. також повідомляють, що після цього рештки в целофанових пакетах відправлять в сховище, розташоване на харківському збірному німецькому кладовищі.

"Там фахівці проведуть ідентифікацію останків за іменним медальйоном з номером військовослужбовця і даними про військовому підрозділі. Після отримання інформації з військового архіву Німеччини і повного з'ясування особи буде вироблено поховання останків, і сповіщення про це родичів загиблих німецьких солдатів", - йдеться у повідомленні.

У матеріалі повідомляють, що кілька років тому вже велися переговори з приводу можливості ексгумації. Тодішня міська влада запросила у німецької сторони 200 тис. грн за розробку проекту і 6 млн - за проведення робіт, хоча німецька сторона пропонувала виконувати роботи своїми силами.

Зазначається, що нині керівництво міста за участі представників німецької діаспори Маріуполя ініціювали проведення ексгумації і у Німеччині одразу підтримали цю ідею.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас