Туалетний скандал у Маріуполі: Інтимний процес у школах ледь не зробили публічним (ФОТО)

Підрядники так і не розповіли, як поставлять перегородки у вузький простір між чашами генуя і вхідними дверима

Туалетний скандал у Маріуполі: Інтимний…

Минулого тижня у Маріуполі здійнявся туалетний скандал, який підняв проблему інтимності природнього процесу у школах міста та можливої "економії" на ремонті.

На сайті міськради на початку листопала з'явилася інформація про те, що близько 8 млн грн з бюджету піде на ремонт туалетів у восьми школах у рамках проекту "Гігієна в школах". Аби ремонти помітили не лише учні та співробітники шкіл, міська влада вирішила похизуватись роботою, і опублікувала інформацію про те, як мер міста Вадим Бойченко інспектує ремонтні роботи у школі №3.

Про ремонт туалетів завдяки соцмережам дізналися далеко за межами Маріуполя. Фото туалетної кімнати, яким на сайті міськради проілюстрували інформацію про програму "Гігієна в школах", розійшлося у ЗМІ. Українців обурив той факт, що у начебто відремонтованому туалеті немає перегородок між напольними унітазами.

Коментуючі фото, користувачі соцмереж зазначали, що використовувати туалет школярам доведеться "зі свідками" і дуже близько один до одного. Тож замовників та виконавців робіт звинуватили у відсутності поваги до дітей, приниження їхньої гідності такими туалетними кімнатами. Деякі дописувачі прогнозували школярам проблеми зі здоров'ям через те, що багато дітей будуть змушені "терпіти до дому", ніж користуватися такими туалетами.

Намагаючись реабілітуватись та виправити наслідки невдалого піару, у міськраді терміново організували брифінг. Але запросили журналістів не у школу №3, фото якої викликало обурення, а у школу №42, де на той момент у туалетних кімнатах ті самі скандальні перегородки вже були встановлені. Чиновники заявили, що начебто перше фото, зроблене у школі №3, усі неправильно зрозуміли і видали його за результат завершеного ремонту. А він, мовляв, ще не завершений.

Виправити ситуацію в інформаційному полі демонстрацією туалетів зовсім іншої школи не вдалося, надто це виглядало невпевнено. До того ж, широке обговорення дістала і вартість робіт. Наприклад, на туалети школи №3 витратили близько мільйона гривень. Начальник відділу ремонтів соціальної сфери управління ремонтів Федор Євангелістов, перебуваючи у школі №42, високу вартість ремонтів пояснив недешевою плиткою.

"Основні витрати у ремонтах йдуть на плитку. Вартість плитки - 220 грн за квадратний метр. Обирає плитку директор школи, погоджуючи зі своїм безпосереднім начальством", - пояснив Євангелістов. Слідо додати, що у технічному завданні на виконання ремонтних робіт зазначено, що підрядник має погоджувати колір плитки з директором школи.

Коментуючи ситуацію з школою №3, начальник управління з питань преси та інформації міської ради Олена Махова запевнила, що там роботи просто ще не завершені. "Перегородки будуть у кожній з восьми шкіл. Також там в обов'язковому порядку будуть встановлені і бойлери, щоб діти теплою водою руки мили, і сушарки для рук, а також мило і туалетний папір", - розповіла Махова.

Датою завершення робіт у школі №3 у договорі зазначено 15 листопада поточного року. Але директор школи Наталія Топорикова сказала, що їй підрядники обіцяють завершити роботи до середині грудня. "Скандальна ситуація вийшла, бо люди вирішили, що ремонт завершений, а це не так. Просто наші прибиральниці перед візитом мера все вимили, і слідів цементу чи чогось такого не було", - розповіла Топорикова.

Під час візиту журналіста Depo.Донбас до школи 10 листопада, ремонт у десятьох туалетних кімнатах, що увійшли до проекту, ще тривав, але перегородок не було у жодній.

Натомість з'ясувалося інше: вхідні двері встановлені таким чином, що заважатимуть відкриватися дверям кабінок, які обіцяють встановити.

Присутній на місці представник підрядника коментувати ситуацію відмовився.

Те, що в туалетах немає місця для встановлення перегородок, зазначають і батьки школярів. "Я не будівельник за спеціальністю, але не розумію, яким чином тут можна встановити перегородки і двері кабінок, якщо з одного боку розташовані двері входу до кімнати, з іншої – вікно. Тут просто нема куди чіпляти ті перегородки", - зазначила Лідія Муглі, мати дитини, що навчається у школі №3.

За словами місцевого активіста Кирила Вишнякова, така ситуація склалася не в усіх школах. "Чи планувалися там перегородки у школі №3, зараз сказати складно. І, судячи з фото, місця для перегородки там замало. Але це по фото. Те що зараз перегородка буде, це точно. Але я знаю, що була школа, в якій перегородки не були навіть передчабені. Це школа №66. Вона не бере участь в проекті "Гігієна у школах", але досі капітально ремонтується як опорна школа міста. Після галасу, який підняла громадськість, в проект перегородки внесли" - розповів Кирило Вишняков.

У технічному завданні для ремонту школи №3 згадується встановлення перегородок з дверима - щоправда, не вказується, як саме це має бути реалізовано. Виконавець робіт - маріупольська компанія "ТОВ Азовбудінвест ЛТД".

У рамках проекту "Гігієна в школах" також ремонтують туалети у школах №9, 19, 26, 37, 56, 57. Поки ж триває ремонт, що вже затягнувся, більше 700 учнів школи №3 користуються чотирма туалетними кімнатами, які кілька років тому відремонтували за кошти батьків.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme