ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Стали відомі подробиці арешту прокурора Краматорська (ФОТО)

Прокурор Краматорська Андрій Сухінін тільки-но почав розповідати про роботу його відомства та високопосадовців, які перебувають "у розробці" слідчих, як на його зап'ястях клацнули кайданки
Depo.Маріуполь
7 квітня 2015 12:06
ФОТО: depo.ua
Стали відомі подробиці арешту прокурора Краматорська (ФОТО)
Прокурор Краматорська під час арешту. Фото: Донбас.depo.ua

Як повідомляє кореспондент Донбас.depo.ua, арешт відбувся прямо під час промови Сухініна на урочистому заході щодо призначення нового прокурора Донеччини Андрія Любовича.


У той самій час були взяті під варту і його партнери по хабарництву - заступник краматорського прокурора та керівник місцевого відділу боротьби з економічними злочинами.

Акція була схожа на показово-виховальну. Заступник генпрокурора та обласній новопризначенець запізнилися на захід майже на годину. Зібрані у тісній залі прокурори міст та районів Донеччини добре спітніли за цей час. Журналісти вже хотіли бунтувати, але ж привітальна промова Сакварелідзе перевела драйв у інше русло. Він одразу дав зрозуміти, що приїхав на Донеччину саме боротися з корупціонерами у прокурорських лавах. Тобто, з його слів, в Україні зараз є дві біди: війна та хабарники.

Пообіцявши пролобіювати зміни у КПК, які не дозволять держслужбовцям та іншим корупціонерам відкупитися від кари завдяки судовій заставі у декілька мільйонів, які нарази зовсім не гроші для багатьох діячів часів єкс-генпрокурора Віктор Пшонки, він почав визивати прокурорів на килим. Розмови були недовгими, і зводились до того, що досить скиглити, пора починати працювати, а хто не вміє це робити чесно - можуть йти у адвокати.
Коли справа дійшла до розбору «польотів» пана Сухініна, його промова стала найкоротшою.

"Абсолютними цифрами поки що говорити нема про що. Всього два впровадження в суді, два розслідуються. Є проблематика узгодження клопотань з апеляційним судом по НСД (негласним слідчим діям - ред.) и дублювання... Прослушка, наприклад, йде у службі безпеки, потім в міліцію поступає, нажаль втрачається час, оперативність. Зараз оперативними службами міліції міста взято близько 30 дозволів на проведення НСД, реалізована поки що третина, є актуальне впровадження, яке може привести до серйозних наслідків у місті у частині корупції. Є у розробці декілька високопосадовців міської ради...", - встигнув сказати Сухінін.

"У вас подвійні стандарти, як я розумію. Ви розповідаєте про проблеми, але ж тим часом самі знайшли можливості... розказуєте нам якісь казки. Соромно за систему. У вас не має бути можливості працювати у прокуратурі. Я передам ініціативу слідчім органам, які займаються справами. Вам прекрасно відомо, в чому саме ви замішані", - обірвав його Сакварелідзе.

Він оголосив про відсторонення, одразу на руці Сухініна з'явилися наручники, і він був виведений із зали. «Соромно за систему», - додав заступник генпрокурора та попросив журналістів залишити його наодинці із підлеглими.

Пізніше перший заступник головного військового прокурора Володимир Жербицький повідомив журналістам, що затримання відбувались практично одночасно у Маріуполі та Краматорську. «Буде пред'явлено підозру в отриманні хабара. Приблизно півтора місяці проходили негласні слідчі дії», - розповів він.

А поки він спілкувався з медіа, прокурори намагались війти з будівлі, та, побачивши камери, ховались. Чи не хотіли заважати, чи «світитись» перед камерами - невідомо. Але ж, почувши, що апаратуру вимкнено - терміново розійшлись. Мабуть, до наступної наради, які, до речі, новій прокурор Донеччини Любович пообіцяв часто не проводити, а більше працювати. Насамперед - над очищенням прокурорських лав.

Як повідомляв Донбас.depo.ua, 6 квітня разом з прокурором Краматорська Донецької області правоохоронці затримали і його заступника. Затримання було проведене в рамках кримінального провадження за фактами системного отримання хабарів в особливо великих розмірах, яке розпочато ще 18 лютого.

Фото: Донбас.depo.ua