Робота Маріупольського порту під загрозою через блокаду, - директор

Блокада залізничних перегонів ставить під загрозу роботу ДП "Маріупольський морський торговельний порт"

Як передає Depo.Донбас, про це на своїй сторінці у Facebook написав директор порту Олександр Олійник.

"Змушений констатувати, що з початку бойових дій в Донбасі Маріупольський порт виявився повністю відрізаним від своїх давніх партнерів-вантажовласників, які хоч і зареєстровані на території України, але з політичних причин не можуть довезти свою продукцію до наших причалів. Таким чином, на сьогоднішній день перевалочні потужності Маріупольського порту завантажені лише на 30% і левову частку наших вантажів становить продукція місцевих меткомбінатів ім. Ілліча і "Азовсталь". Якщо ці комбінати не зможуть більше отримувати сировину для своєї роботи, то і Маріупольський порт буде змушений зупинитися ", - констатував він.

Олійник підкреслив, що держпідприємство в 2016 році перерахувало до державного та місцевого бюджетів, а також до цільових фондів близько 690 мільйонів гривень у вигляді податкових відрахувань і обов'язкових платежів

"Сподіваюся, що ініціатори блокади ж / д шляхів все-таки розуміють: змусивши зупинитися маріупольські меткомбінати, вони позбавлять роботи і наш порт. Далі, не маючи гарантії окупності вкладених в розвиток порту засобів, від нас підуть вже наявні і потенційні інвестори. Все це призведе до того, що кілька тисяч безробітних портовиків поповнять ряди тисяч безробітних металургів. А це поза всяким сумнівом викличе соціальний вибух в і без того гарячій точці нашої країни ", - пише директор порту.

Як повідомлялося раніше, Єнакіївський металургійний завод і ПАТ "Краснодонвугілля", що входять до групи "Метінвест" і розміщені на окупованій території, зупиняють виробництво через військові дії і блокаду залізничного сполучення в зоні АТО.

Також повідомлялося, що 13 лютого Алчевський меткомбінат (ИСД) зупинив роботу через блокаду залізниці, а 16 лютого Маріупольський меткомбінат імені Ілліча скоротив виробництво на 10% з тієї ж причини.

Нагадаємо, що з 25 січня ветерани АТО і, зокрема, нардепи Володимир Парасюк та Семен Семенченко, перекрили ділянку залізниці Луганськ - Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу. Внаслідок цього було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів. Згодом у районі міста Попасна Луганської області невідомі порізали рейки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Маріуполь