П'ять амбітних проектів, які змінять обличчя Маріуполя: Усі подробиці
Останнім часом Маріуполь заявляє про підготовку до втілення амбітних проектів, які змінять обличчя міста. Розповідаємо про всі: від метро до захисної системи "Залізний купол"
Ще кілька років тому стало зрозуміло, що Маріуполь стане "новим Донецьком", тобто містом, де буде і благоустрій, і нові спортивні і культурні об'єкти, куди залучатимуть інвестиції і не боятимуться масштабних проектів. І поки колись заможний Донецьк занепадає в окупації, Маріуполь ставить перед собою амбітні цілі. Занотуємо тут всі, а згодом побачимо, що вдалося втілити.
Новий аеропорт в Маріуполі
Запуск пасажирських перельотів у Маріуполь обговорюється вже кілька років, але далі розмов справа не просунулася. Військові і урядовці пояснювали нерішучість питаннями безпеки, мовляв, Маріуполь розташований поблизу лінії зіткнення, і ще одна трагедія типу збитого у 2014 році Boeing MH17 точно нікому не потрібна. Але цього року справа пішла далі: 18 червня Верховна Рада проголосувала за постанову про відновлення авіасполучення з Приазовським регіоном, документ ще має підписати президент Володимир Зеленський. Розглядаються два варіанти: відновлення роботи існуючого аеропорту Маріуполя або ж будівництво нового.
Влада Маріуполя підрахувала, що капітальний ремонт аеропорту – будівлі і злітно-посадкової смуги з установкою системи посадочних вогнів – обійдеться у 1,5 млрд грн. У мерії міста вважають, що Маріуполю не потрібен величезний аеровокзал, а потрібен, перш за все, безпечний аеродром для внутрішнього сполучення з можливістю чартерних рейсів. Згодом його планують використовувати для міжнародного сполучення.
Зараз довжина злітно-посадкової смуги в маріупільському аеропорту складає 2,6 км. Планується провести капітальний ремонт будівлі аеропорту і смуги, забезпечити жорсткі вимоги протипожежного контролю і безпеки. Найдорожча складова реконструкції – це навігація, система вогнів на злітно-посадковій смузі може коштувати близько одного мільярда гривень. Аби убезпечити літаки від збиття в Маріуполі планують перейняти досвід Ізраїлю.
Залізний купол у Маріуполі
Фото EPA
Ізраїльська протиракетна системи оборони "Залізний купол" може з'явитися в Маріуполі саме для відновлення авіасполучення. Місто хоче перейняти досвід Ізраїля, де дозволені польоти, незважаючина те, що аеропорт розташований в восьми кілометрах від буферної зони. Заступник мера Маріуполя Сергій Захаров каже, що міська влада вже зв'язалася з ізраїльською компанією, яка займається безпекою. "У нас вже є напрацювання в цій площині, і ми усвідомлюємо, які кроки необхідно зробити", - сказав Захаров.
Система "Залізний купол" коштує близько 50 млн євро. Ізраїльські фахівці повинні приїхати в кінці червня у Маріуполь, щоб обговорити з міською владою можливість установки системи в місті.
Наземне метро у Маріуполі
Фото: unsplash.com/@markuswinkler
У Маріуполі розпочали проектувати будівництво бетонної дороги для прокладки на ній колій швидкісного трамваю №10, який вже назвали "маріупольське наземне метро". Маршрут розпочинатиметься від кільця біля ТРЦ "ПортCity" до енергодільниці в Кальміуському районі. Міська влада отримала попереднє схвалення Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) на будівництво та закупівлю 10 низькопольних європейських трамваїв.
Вартість проекту будівництва дороги – 2,7 млрд грн, а кожен трамвай обійдеться приблизно в мільйон доларів. Зазначається, що трамваї будуть безшумні, на окремих ділянках вони можуть розганятися до 60 кілометрів на годину. Час поїздки по маршруту скоротиться до 25%.
Проектування планується завершити в цьому році, а реалізація проекту при фінансуванні ЄІБ почнеться з 2023 року.
Сміттєпереробний завод у Маріуполі
Міська влада шукає інвестора для будівництва найбільшого в Україні сміттєпереробного комплексу за 18 млн євро.
"Відкриття сміттєпереробного комплексу - це інвестиційно-привабливе підприємство, яке має зацікавити, в першу чергу, – представників бізнесу", — каже депутат міськради Андрій Федай.
Зараз сміття з Маріуполя вивозять на полігон твердих побутових відходів. Він щодня приймає близько 50 тонн сміття.
Найбільший в Україні аквапарк у Маріуполі
Візуальна ілюстрація: Міськрада Маріуполя
Також влада Маріуполя шукає інвесторів для будівництва в місті найбільшого в Україні аквапарку площею 10 гектарів. Місто вже є виділило під будівництво землю, також є візуальні матеріали, як буде виглядати аквапарк. В Маріуполі також реконструюють всі пляжі – Лівобережний, Центральний, Піщаний. За попередніми підрахунками, після реалізації всіх проєктів до Маріуполя за сезон зможуть приїжджати понад 600 тис. туристів, і один курортний сезон може приносити місту близько 5 млрд грн.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Маріуполь