У Драмтеатрі Маріуполя загинули породіллі і немовлята, яких врятували з пологового: Розповідь очевидця

Жінок, які вціліли під час бомбардування російськими фашистами пологового в Маріуполі, розмістили в гримерках Драмтеатру. Як розповіли очевидці, там породіллі з малюками й загнули під час наступного авіаудару

Ігор Максимов

Авіаудар по пологовому будинку Маріуполя стався 9 березня. Пізніше було підтверджено, що загинули щонайменше три людини, 17 постраждали. Згодом від травм загинула вагітна жінка і її ненароджена дитина. Решту вагітних жінок і тих, що вже народили перевели до Драматичного театру. Там ховалось багато мешканців міста, бо приміщення велике, міцне і є надійний підвал. Жінкам з пологового виділили найкращі місця - в гримерках. Там вони всі, разом з малюками і загинули за кілька днів, коли рашисти скинули бомбу на театр.

Про це сайту міста Маріуполь розповіли очевидці, яким пощастило вибратися з того пекла.

Як розповіла пані Надія, за два дні до обстрілу у театрі був перепис людей.

"Нам сказали, що загалом людей там набралося 1,2 тис. осіб. Але ми думаємо, що насправді було більше. Бо до нас завозили породіль із пологового будинку. Його розбомбили, і вагітних, і матусь із новонародженими перевезли до нас у театр. Я точно не знаю, скільки їх було. Я бачила трьох жінок із немовлятами. Але розумієте, їх селили в окремі кімнати, де раніше були гримерки. Ми на той бік театру (це праве крило) не ходили. Але я знаю, що вночі навіть у когось були пологи", - розповіла жінка.

Вона зазначила, що породіль селили в гримерки, бо думали, що там краще й тепліше. А вийшло навпаки.

"Вранці наступного дня й стався вибух. Це було приблизно о 9:45. Люди з будинків поруч бачили яскравий спалах, вогненну кулю та вибух. То була авіабомба. Сила руйнування – просто жахлива. Удар припав на задній бік театру. Бомба впала навкіс, залетівши з правого крила на задню частину. Усі, хто перебував у передній частині театру та у підвалі – вціліли… А ось усі, хто знаходився у задній частині та у правому крилі будівлі – всі загинули. Гримерки, в яких селили породіль, були якраз праворуч... Там ніхто не вижив", - розповіла жінка.

Донька пані Надії, Наталя, більш конкретна у своїх спогадах. Вона стверджує, що у підвалах того дня було не більше 400 осіб. і ще менше - в передній частині театру.

"Упевнена, що не більше 400 людей було у підвалі. Декілька сотень було в передній частині театру. Думаю, що під час самого удару загинули близько 100 людей – всі ті, хто був біля польової кухні та чекав на свій окріп, волонтери. А решта – у правому крилі будівлі – загинули під завалами, бо не було кому їх витягувати. Думаю, це ще близько 200 людей, можливо, більше", - розповіла вона.

Нагадаємо, що 25 березня в міськраді Маріуполя, з посиланням на очевидців, повідомили, що у Драматичному театрі від бомбардування російським літаком загинуло близько 300 людей.

"Точно можна буде дізнатися лише після повного розбору завалів. Через бойові дії, які відбуватимуться саме в центрі міста, це зробити зараз не можливо", - зазначають у мерії.

Також повідомляється, що серед загиблих – евакуйовані із пологового будинку МТМО "Здоров'я матері та дитини" вагітні жінки та породілля з немовлятами. Їх було не менше трьох, можливо більше.

Нагадаємо, що 16 березня російські фашисти скинули надпотужну авіабомбу на приміщення Драматичного театру в Маріуполі. Це місце було найбільшим у місті сховищем, кількість жертв наразі лише можна лише вгадувати, бо розібрати завали не дають обстріли російських нелюдів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Маріуполь