"Оптимізація" для розваг: Навіщо у Маріуполі закривають бібліотеки, лікарні та школи

На фоні активного перекладання плитки, будівництва фонтанів у центрі Маріуполя та організації свят на мільйони гривень, у місті триває ще й незрозуміла оптимізація закладів  

"Оптимізація" для розваг: Навіщо у Маріу…

Так під ударом опинились об'єкти охорони здоров'я, освіти, культури.

Списали три школи

Під оптимізацію у півмільйонному місті потрапили школи. Закрили три навчальних заклада: №23, №61 і №11.

Дітей перевели в інші заклади, а у міськраді закриття обгрунтували низькою наповнюванністю.

"У середньому утримання цих двох шкіл коштує близько 4,5 млн в рік на кожну. У зв'язку з тим, що туди ходить дуже мало дітей, зростає і вартість утримання одного учня. Якщо в добре наповнюваній школі це приблизно десь 8 тис. грн на учня, то у цих школах – близько 30 тис. грн ", – коментувала закриття директорка департаменту освіти міськради Тетяна Братчикова.

Реформуючи середню освіту, міська влада позакривала і низку класів 2 та 3 ступенів. У місті залишилось 7 шкіл, де навчатимуться діти з 1 по 11 класи. Ще у 18 школах планують залишити класи з 1 по 9, у решті – лише навчальну школу. Таким чином планують заощадити кошти, бо зараз, на думку місцевої влади, шкіл у Маріуполі більше, ніж потрібно для наявної кількості учнів – понад 7 тис. місць у школах пустують.
 

Зайві дитсадки

Так само обґрунтовують і закриття дитячих садочків з переводом дітлахів до інших закладів. Дітей замало, а приміщень і персоналу більше за необхідне. 

Фото - mariupolrada.gov.ua

Під закриття потрапили  садочки-ясла №№ 3, 120 та 141, сади №№ 150, 152, 134. Хоча інформація про закриття викликала низку протестів серед батьків дошкільнят.

Трансформація медзакладів

Торкнулась оптимізація і лікарень та поліклінік. Минулого року міську лікарню №11 та лікарню залізничників приєднали до лікарні №9, а будівлю віддали під медзаклад МВС.

Фото – Вадим Новацький

Пізніше до цієї ж лікарні №9 приєднали і лікарні №5 та №10 та Міський центр здоров'я".  Маріупольці продовжують виходити на акції протесту проти об'єднання, хоча керівниця департаменту охорони здоров'я пообіцяла, що об'єднання суто формальне, а медзаклади залишаться на своїх місцях. Також обіцяли, що скорочувати працівників ніхто не буде. Щоправда це не підтвердилося. Адміністративні посади таки планують скоротити.

Геть бібіліотеки

"Пройшлись" оптимізатори і по закладах культури. Бібліотеки об'єднують та переводять в інші приміщення. Наприклад, з початку 2020 року бібліотеку імені Тургенєва об'єднають з бібліотекою імені Новікова-Прибоя. Між ними три кілометри. Частково  фонд "тургенєвської" бібліотеки переїде до приміщення "Новікова-Прибоя". Туди ж і доведеться звертатись двом тисячам читачам, які зараз користуються послугами бібліотеки імені Тургенєва.

З приміщення у багатоповерхівці по вул. Зелінського, де бібліотека проіснувала майже півстоліття, її виселяють.  За словами директорки Департаменту культурно-громадського розвитку Діани Трима , штат не скорочуватимуть, а співробітники переїдуть до колег разом з книжками.

"Це приміщення підвальне, воно не підходить, аби там зберігати книжки. Тому частину фонду перевеземо до бібліотеки імені Новікова-Прибоя, частину, до нового приміщення бібліотеки імені Короленка. Ми не залишимо жителів району взагалі без бібліотечних послуг.  Йдуть перемовини з тутешнім ОСББ, аби створити на його базі невеличкий бібліотечний пункт", - розповила Трима.

Що ж буде з приміщенням бібліотеки, кому ї віддають, поки невідомо.

А ось з приміщенням бібліотеки імені імені Короленка все вже зрозуміло. Його після ремонту віддали під IT-хаб "1991".

Щоправда, табличка з назвою бібліотеки тут так і залишилась.

Окрему будівлю на проспекті Миру бібліотека займала понад 40 років, ремонтувати її почали на початку цього року. Попередньо на ремонт будівлі оголосили тендер на 6,5 млн грн, пізніше ще один – на 1,5 млн грн.

Поки ж співробітники та читачі чекали, що повернуться до оновленої будівлі, частину 150-тисячного книжкового фонду відвезли по до ПК "Чайка" та підвалу камерної філармонії. У підвалі філармонії бібліотека і продовжувала частково свою роботу.  Про те, що міська влада у цій будівлі планує відкривати IT-хаб, містяни дізнались випадково і обурювались тим, що з громадськістю не порадились.

"В цій будівлі була не просто бібліотека, там збирались клуби по інтересах, у нас, наприклад, був "Британський клуб", де вивчали англійську. Там проводили конкурси, фестивалі.  Але головне не це. Головне, що керівництво міста приймає рішення не порадившись з містянами. Нас ніхто не запитав, чи хочемо ми реконструкції будівлі, якої саме реконструкції ми хочемо, і чи потрібен нам IT-хаб в цьому приміщенні?",  – розповіла маріупольчанка Євгенія Жаркова.

Фото - Facebook/ДІЙ - Маріуполь

Хаб відкрили під час візиту президента Володимира Зеленського 29 жовтня. Тоді маріупольці вчергове під будівлею провели акцію #SaveKorolenko, куди прийшли з плакатами. Втім, уваги на них ніхто не звернув.

Фото - Facebook/ДІЙ - Маріуполь

 

Фото - Facebook/ДІЙ - Маріуполь


А бібліотеку перевели в інше приміщення - будівлю на перетині проспекту Миру та вулиці Грецької. Сюди вже частково перевезли книжки, роботу бібліотеки планують розпочати  у грудні поточного року.

Які ще заклади потраплять під оптимізацію від маріупольської влади, поки не відомо.  Тим часом, витрачати великі суми з міського бюджету на розваги, у міськраді не соромляться.  Наприклад, на святкування Нового року вже оголосили тендери на загальну суму 6,5 млн грн.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme