ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Оприлюднено докази участі російської армії у наступі на Маріуполь

Журналісти Bellingcat оприлюднили доповідь про участь російських військ в наступі на Маріуполь
Depo.Маріуполь
3 грудня 2015 19:35
ФОТО: depo.ua
Оприлюднено докази участі російської армії у наступі на Маріуполь
Оприлюднено докази участі російської армії у наступі на Маріуполь

Докази причетності Росії опубліковані на сайті порталу журналістських розслідувань, передає Depo.Донбас.

Оприлюднено докази участі російської армії у наступі на Маріуполь - фото 1

"На основі аналізу фото і відео з відкритих джерел, а також супутникових знімків району Новоазовська і російсько-українського кордону за липень і серпень 2014 року ми надали докази декількох випадків прямого залучення Росії до конфлікту в цьому регіоні", - зазначається в доповіді.
Як відзначається, атака РСЗВ - реактивних систем залпового вогню (атака А) і атака окремих самохідних гаубиць (атака В) показують, що ця техніка прибула з Росії 23 серпня.
Доказом атаки на українські блокпости за кілометр від кордону іншої РСЗВ є супутникові знімки, що також містять сліди військової техніки, які ведуть назад через кордон (атака D), йдеться в документі.
Розслідувачі також знайшли докази того, що 25 серпня 2014 року збройні сили Росії перетинали кордон в районі сіл Маркине і Щербак (північніше Новоазовська) і вели вогонь по північних і північно-східних районах Новоазовська (атака E), як про це повідомляли українські військові та ЗМІ.

"Ми не знайшли свідчень, що підтвержували б повідомлення російських ЗМІ або розповіді сепаратистів про те, що 25 серпня 2014 сили проросійських терористів змогли прорвати українські позиції з боку Тельманового й атакувати в районі Новоазовська з півночі. Навпаки, доступні супутникові зображення свідчать, що бронетехніка увійшла на українську територію з боку Росії, перетнула кілька полів й атакувала українські війська з боку сіл Маркине та Рози Люксембург, на північний схід від Новоазовська", - йдеться у доповіді.

Докази з відкритих джерел показують, що атаки РСЗВ і артилерія були спрямовані на цілі за Новоазовськом, руйнуючи дороги, лікарню, житлові райони і кладовище (атаки F, G і H).
Журналісти Bellingcat не змогли визначити підконтрольність території, з якої вівся цей обстріл.
Також показано, що два танки Т-72Б і одна 2С19 Mстa-С самохідна гаубиця були переміщені в Україну з Росії: відео і фото цієї техніки в Новоазовську незабаром після фіксації були порівняні з військовим конвоєм, що перевозить озброєння усередині Росії в липні-серпні 2014 року.

Оприлюднено докази участі російської армії у наступі на Маріуполь - фото 2

Оприлюднено докази участі російської армії у наступі на Маріуполь - фото 3

Пізніші фотографії, зроблені восени і взимку 2014-го, вказують на присутність декількох танків Т-72Б поблизу Новоазовська.
У доповіді підкреслюється, що цей звіт є ще одним документом, який підтверджує, що Росія була прямо залучена в український конфлікт 2014-2015 років.
Як відомо, портал Bellingcat запустив британський цивільний журналіст Еліот Хіггінс влітку 2014 року.
Мета проекту - об'єднати зусилля цивільних журналістів у розслідуванні поточних подій за відкритими джерелами, таким як відео- і фотоматеріали, супутникові знімки тощо.
Серед інших проектів Bellingcat розслідував катастрофу Боїнга-777 в Донецькій області.
На підставі свого розслідування активісти Bellingcat зробили висновок, що ракета, яка збила літак, була випущена з установки ЗРК "Бук-М" з 53-ої бригади ППО РФ, що базується в Курську.
Робота привернула увагу голландських слідчих, які розслідують катастрофу.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас