На Донеччині виборці не зможуть проголосувати в 11 прифронтових селах

У прифронтових селах Волноваського району на Донеччині в окрузы №60 скасували голосування

Про це повідомляє кореспондент Depo.Донбас.

Проголосувати в своїх населених пунктах не зможуть жителі сіл Новотроїцької, Миколаївської, Павлопільської, Чермалицької, Старогнатівської, Гранітненської, Лебединської сільрад. Не буде голосування і на території ВЦА сіл Широкине, Бердянське, Комінтернове, Бодяне, Заїченко. Таке рішення визначене змінами до постанова ЦВК №893 від  29.05.2019. 

Аби жителі цих сіл змогли взяти участь у парламентських виборах, вони мають змінити місце голосування, звернувшись до держреєстру виборців. 

 За словами начальниці відділу держреєстрації виборців Волноваської райдержадміністрації Наталі Ворона, через зміни до постанови, змінилася і процедура обранння нового місця голосування. 

"Людина повинна прийти з паспортом громадянина України до нас і написати відповідну заяву. В цю постанову внесено зміни, якими скасовано додавання різних документів, потірбен лише паспорт. На президентських виборах була вимога надавати підтверджуючий документ, який дасть змогу визначити мотив цієї людини проголосувати на іншій виборчій дільниці. Цього разу цю процедуру скасовано", - розповіла Ворона.

Змінити місце голосування можна до опівночі 15 липня.

Аби дістатись Волновахи, жителям Новотроїцького - найближчого селища, де скасували виборчі дільниці, треба подолати 20 кілометрів.  А в день виборів, 21 липня, поїхати голосувати в інший населений пункт.

"Я не хочу взагалі голосувати. На президентських у нас дільниця була, обрали президента. І що толку? А воно ще гірше стріляють, ніж при попередньому. Тому не поїду нікуди", - розповідає жителька Новотроїцького Марія.

Більшість мешканців селища обирають собі для голосування сусідню Ольгинку.  Туди ж на розваги їх запрошують і оголошення біля будинку культури. За підтримки кандидата в нардепи. Агнітація є, можливості проголосувати - ні.

"Між цими населеними пунктами  кілометрів п'ять. Як стріляли, так і стріляють. Але стріляють не в селищі, а поряд. А так у нас люди живуть, кілька тисяч, магазини працюють, з дітьми гуляють. Чому вибори не можна провести? Ситуація не змінилась. І в Ольгинці вона не краща.  Ми родиною змогли поїхати до Волновахи змінити місце голосування, бо маємо авто, але довелось відпрошуватись з роботи.  Тільки проблеми людям видумали", - розповідає жителька Новотроїцького Ганна.

Змінились умови голосування і для військовослужбовців. На парламентських виборах для них не буде спецдільниць, як це було під час президентських. Якщо ж військові мають бажання проголосувати, то мають теж йти до держреєстру виборців і змінювати місце голосування.

Нагадаємо, У Зеленського готують дострокові місцеві вибори на 27 жовтня.

Як повідомлялось раніше, губернатор Донеччини розповів, як його намагалися схилити до співпраці перед виборами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас