ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Метінвест" Ахметова розбагатів в 5 разів, а про витрати на екологію у компанії забули

У минулому році прибуток гірничо-металургійної компанії "Метінвест" виріс в 5,2 рази в порівнянні з 2016 роком, при цьому витрати на зарплату зросли лише на 5%, а витрати на екологію компанія не згадує

Depo.Маріуполь
20 березня 2018 22:48
ФОТО: depo.ua

Такі фінансові результати діяльності компанії, опубліковані прес-службою в щорічному звіті, передає Depo.Донбас.

Згідно зі звітом групи, в 2017 році прибуток від основної діяльності "Метінвесту" зріс до $1,3 млрд.

"Виручка в Україні склала $ 2,467 млн, збільшившись на 54% в порівнянні з минулим роком, в основному завдяки зростанню цін реалізації, а також обсягів продажів плоского прокату (+447 тис. тонн) і коксу (+347 тис. тонн) на тлі збільшення попиту на внутрішньому ринку в міру відновлення української економіки. В результаті цього частка України в консолідованому виторзі зросла на 2 процентних пункти в порівнянні з минулим роком - до 28%. При цьому міжнародні продажі зросли на 40% в порівнянні з минулим роком - до $6,465 млрд, Забезпечивши 72% консолідованої виручки", - йдеться у звіті "Метінвесту".

За даними компанії, цьому сприяє "економічне зростання і відносна політична стабільність в Україні.

При тому, що через складну військову ситуацію на Донбасі в 2017 році група втратила контроль над активами, розташованими на неконтрольованій території.

"Незважаючи на це, випуск сталі на маріупольських комбінатах виріс на 14%", - повідомив гендиректор груп "Метінвест".

Незважаючи на істотне збільшення доходів компанії, адміністративні витрати (зарплата, що виплачується адміністративному персоналу, витрати на консалтингові послуги, витрати на аудит, юридичні та банківські послуги, витрати по страхуванню і оренді) в порівнянні з минулим роком зросли лише на 5%.

При цьому фінансові витрати (відсотки за банківськими кредитами і борговими зобов'язаннями, фінансові збитки за курсовими різницями, витрати на відсотки за пенсійними зобов'язаннями та інші фінансові витрати) скоротилися на 12% в порівнянні з минулим роком - до US $ 350 млн, в основному через скорочення збитків від курсових різниць у фінансовій діяльності, пов'язаних з внутрішньогрупових позиками і дивідендами.

Варто відзначити, що в фінансовому звіті практично не згадуються екологічні заходи і витрати на їх виконання. Модернізація виробництва лише очікується в кінці 2018 року.

Тим часом у Маріуполі мешканці дихають викидами меткомбінатів.

За результатами моніторингу на сайті 0629.сom.ua, в ніч на 20 березня зафіксовано перевищення гранично-допустимого середньодобового рівня забруднення викидів пилу розміром 2,5 мкм і 10 мкм.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook