Мер Маріуполя маніпулює мешканцями: Якщо не проголосуєте за "Опоблок", залишитесь без аквапарку та Діснейленду

Мер Маріуполя Вадим Бойченко, який болотується у Раду по спискам "Опозиційного блока", пригрозив мешканцям міста, що якщо вони не проголосують за цю політсилу, залишаться без аквапарка та Діснейленда

Ці слова Бойченка цитує місцевий ресурс 0629, передає Depo.Донбас

"Діснейленд, Аквапарк і нова набережна стануть реальністю, якщо в Раду пройдуть представники "Опозиційного блоку" з Маріуполя", - маніпулює виборцями Бойченко, повідомляючи, що ці проекти заплановано ввети протягом 10 років.

"Ми повинні піти до Верховної Ради щоб децентралізація дійшла до міста Маріуполя і у нас з'явився фінансовий ресурс на реалізацію всіх наших амбітних проектів", - сказав  Бойченко.

Нагадаємо, реформа з децентралізації розпочалася в Україні у 2014 році і не залежить від того, чи потраплять у Раду представники колишньої "Партії регіонів".

Реформа децентралізації передбачає створення нової ланки в системі адміністративного устрою в Україні шляхом запровадження нової адміністративно-територіальної одиниці – об'єднаної територіальної громади(ОТГ). Вони утворюються внаслідок добровільного об'єднання суміжних територіальних громад, сіл, селищ, міст та відповідно до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад"[19]. Добровільне об'єднання дозволяє органам місцевого самоврядування отримати нові повноваження та ресурси, які раніше мали міста обласного значення.

Після об'єднання декількох населених пунктів новостворена ОТГ стає правонаступником всього майна, прав та обов'язків територіальних громад, що об’єдналися, а також здійснюється реорганізація сільських, селищних, міських рад. Громадян, що проживають на території ОТГ, після об'єднання представляють новообрані голова, депутатський корпус та виконавчі органи ради громади.

Процес створення ОТГ йшов поступово, перші громади з'явились в Україні в 2015-му році.

Після внесених до Податкового та Бюджетного кодексів 1 січня 2015 року змін, місцеве самоврядування отримало більше можливостей, повноважень та відповідних фінансових ресурсів для підвищення економічної спроможності.

Об'єднані громади, зокрема, розпоряджаються: 60 % податку на доходи фізичних осіб, 100 % податку на майно, 100 % єдиного податку, 5 % акцизного податку з роздрібної торгівлі (тютюн, алкоголь, нафтопродукти), 100 % податку на прибуток установ комунальної власності ОТГ, 100 % платежів за надання адміністративних послуг, 25 % екологічного податку, іншими зборами та платежами, міжбюджетними трансфертами та надходженнями в рамках програм та допомог.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас