Працевлаштувати, хіба що, родичів: Як у Маріуполі користуються послугами "Муніципальної няні"

Запроваджена Урядом програма "Муніципальна няня" працює вже рік, але за цей час нею скористалися лише 32 родини у Маріуполі

Працевлаштувати, хіба що, родичів: Як у…

"Муніципальна няня" – держпрограма з компенсації коштів за оплату послуг няні.  Скористатися нею можуть усі батьки дітей віком до трьох років. Виключення – батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу та прийомні батьки, які вже отримують грошову допомогу від держави.

Батьки дитини мають укласти договір з нянею, яка зареєстрована як фізична особа підприємець (ФОП) і сплачує податки. Тоді вони можуть отримати компенсацію у розмірі 1779 грн. Гроші на це передбачені з держбюджету.

За словами заступниці директора департаменту соцзахисту Маріупольської міськради Віти Іваннікової, маріупольці не поспішають звертатись за компенсацією через те, що сума не перекриє витрат на послуги няні. Та й самій няні невигідне офіційне оформлення, адже частина заробітку піде на сплату податків.

"Знайти няню, яка б менше ніж за 2 тис грн на місяць доглядала за дитиною, складно. Це хіба що, якщо послуги вона надаватиме не цілий день, а лише тоді, коли батькам терміново треба піти на кілька годин. До того ж, няня обов'язково має бути оформлена як ФОП і сплачувати чималий податок. Фактично на руках залишиться менше третини суми, тоді няні просто нема сенсу відкривати ФОП і працювати офіційно. Щоправда, деякі сім'ї оформлюють нянею свого родича, наприклад, бабуся чи дідусю, яким не принциповий дохід, а потрібен стаж до пенсії", – розповіла Іваннікова.

В оголошеннях у Маріуполі няні просять за свої послуги від 40 грн за годину.

Верхня межа має великий розбіг цін в залежності від умов, досвіду і освіти няні. В середньому за місяць просять 8-15 тис. грн.  Щоправда, студенти і школярі, які шукають підробіток, можуть посидіти з дитиною за менші суми.

"Мені здається, що від цієї "Муніципальної няні" сенсу стільки ж, як від обіцяних "Пакунків малюка". Моїм дітям вже майже рік, а через "донецьку" прописку ми досі нічого не отримали – ані боксів, які нам вже не потрбні, бо діти виросли, ані компенсації їхньої вартості. "Муніципальною нянею" користуватись точно не будемо.  Звичайно, у нас двійня, і це непросто, але дружина в декреті, і ми живемо з нашими батьками, тож допомогти є кому.  Та й навіть якщо б була необхідність в послугах няні, не думаю, що звертались би до цієї програми.  Бо суми компенсації просто смішні", – розповідає молодий батько Роман.

Самі ж няні до програми ставляться без ентузіазму. Ми звернулись за п'ятьма оголошеннями тих, хто пропонує послуги няні у Маріуполі.  Ольга, яка сидить з дітьми ввечері та вночі, укласти договір за програмою "Муніципальної няні" відмовилась.

"За цією програмою не працюю.  Я не пропоную послуги няні цілодобово, в основному приїжджаю до дітей, коли батькам треба, аби хтось доглянув дитину у вечірній або нічний час.  Це по суті не так довго, і не такі великі гроші я заробляю, щоб оформлювати ФОП і сплачувати великі податки. Мої послуги скоріш тимчасові, постійних клієнтів не багато. Якщо майже все віддаватиму на податки, який сенс тоді працювати?" - розповіла жінка.

Решта нянь відповіли, що вперше про цю програму чують, і ніхто з батьків, з якими вони співпрацюють, не пропонував їм укладати такий договір. 

"Впершу чергу, батьки звертають увагу на досвід, рекомендації, графік людини, якій збираються довірити свою дитину, а не на те, скільки вона сплачує податків державі", - каже няня Наталя.

Втім, після пояснення суті програми "муніципальна няня" троє жінок відмовились, і лише одна пообіцяла ознайомитись детальніше з умовами. 

"Можна спробувати, але я ніколи не працювала за цією програмою. Треба детальніше вивчити, які вимоги", - відповіла Олена, яка має досвід роботи у сім'ях і береться доглядати за дітлахами віком від трьох місяців.

Якщо ж батьки таки знайдуть няню, яка погодиться на вимоги програми, їм спочатку потрібно укласти з нею у письмовій формі договір чи угоду про здійснення догляду за дитиною. А потім для подачі заявки на відшкодування коштів - звернутися до управлінь соцзахисту.

У Маріуполі вони розташовані за такими адресами:

  • Центральний та Приморський райони – пр. Металургів, 35, (096) 56 26 150, (067) 741 73 16,
  • Лівобережний район – вул. Українського козацтва, 51, (098) 418 80 01, (068) 484 82 89,
  • Кальміуський район – вул. Чукаріна, 17, (0629) 47 60 06, (068) 668 76 08.

Для отримання компенсації до управління соцзахисту треба подати дві заяви: про надання компенсації послуги "муніципальна няня" та про перерахування коштів для компенсації із зазначенням рахунка в установі банку. А ще копію договору  між батьками і нянею, чек за послуги няні, копії свідоцтва про народження дитини, паспорту та ІНН того з батьків хто оформлює послугу.

Між батьками та нянею має бути укладений договір, де зазначений термін надання послуг. Протягом цього часу батьки і отримуватимуть 1779 грн щомісячно.

Для отримання грошей до 5 числа кожного місяця в управління соцзахисту треба надати документи про оплату послуг няні. Кошти перерахують на рахунок батькам до 10 числа наступного місяця.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme