Маріупольський торговельний порт вводить режим жорсткої економії через блокаду Росії

У Морському торговельному порту Маріуполя вводиться режим економії ресурсів і опрацьовуються заходи по оптимізації витрат

Таке рішення ухвалене через те, що порт зазнає колосальних збитків через дії Росії щодо блокування судів в Керч-Єнікальському каналі, останній тиждень листопада порт простоював без флоту, передає Depo.Донбас з посиланням на MRPL.CITY.

Зазначається, що тривалі затримки суден в Керч-Єнікальському каналі, пов'язані з діяльністю прикордонної служби ФСБ Росії, призвели до того, що підприємство не змогло виконати план по вантажоперевалки, а вісім днів, з 24 листопада по 1 грудня, взагалі простоювало без флоту

"В результаті із запланованих на листопад 450 тис. тонн було перероблено тільки 356 тис. тонн вантажів. Як наслідок, цей місяць порт завершив з негативним фінансовим результатом", - сказано в повідомленні.

Також на підприємстві уточнили, що перша декада грудня не дає підстав для оптимізму. З 1 до 13 грудня було перевантажено 185 тис. тонн із запланованих 233. Причому це ті вантажі, яких портовики не дочекалися в листопаді. За найоптимістичнішими прогнозами, вантажопереробка за грудень не перевищить 375 тис. тонн.

Ситуація з блокуванням судів в Керч-Єнікальському каналі вже призвела до того, що через тривалі простоїв партнери Маріупольського торгового порту перенаправляють частину вантажопотоків в чорноморські порти. Це, на думку аналітиків, може мати негативні наслідки в цілому для комерційного судноплавства в Азовському морі.

Зараз на підприємстві розробляються заходи по мінімізації збитків. Перш за все, вводиться суворий режим економії, що передбачає скорочення споживання енергоресурсів та оптимізацію ремонтних робіт. Також портовики опрацьовують альтернативні види завантаження виробничих потужностей і сподіваються, що нинішня складна ситуація обов'язково вирішиться.

Нагадаємо, українські порти в Азовському морі перейшли на 4-денний робочий тиждень через блокаду суден з боку РФ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас