Маріупольським депутатам можуть заборонити матюкатися у соцмережах

Маріупольським депутатам доведеться працювати згідно Кодексу етики.

Depo.Маріуполь
20 квітня 2017 11:34
ФОТО: depo.ua

Відповідний проект рішення опублікований на сайті Маріупольської міськради, передає Depo.Донбас.

Депутатам роз'яснюють ряд термінів, зокрема "конфлікт інтересів", "корупція", "подарунок". У разі ж пропозиції подарунка від когось, депутат має відмовитись та письмово повідомити про пропозицію міського голову, керівника спеціально уповноваженого суб'єкта у сфері протидії корупції.

Основними етичними цінностями для депутата автори Кодексу зазначили добро, українську ідею, сімейні цінності, здоровий глузд і альтруїзм.

Також депутатам заборонено не з'являтись на засіданні та не вимикати мобільні телефони. А ще обранці мають нести відповідальність перед своїми виборцями за обіцянки, дані в період передвиборчої кампанії.

Етичний кодекс вимагає від депутатів сприяння роботі журналістів: "надавати повну та вичерпну інформацію ЗМІ (в т.ч. інтернет-виданням)".

Під час спілкування у соцмережах депутатам міськради наказано уникати гострих суперечок та використовувати тільки нормативну лексику.

У пояснювальній записці до Кодексу зазначається, для чого розроблений Кодекс. " З метою підвищення рівня довіри громадян до органів місцевого самоврядування, покращення персональної відповідальності за належне виконання депутатських обов'язків, забезпечення прозорості та гласності у роботі міської ради, запобігання зловживанням службовим становищем", - йдеться у документі.

За недотримання положень Кодексу передбачені санкції. Серед них попередження із занесенням до протоколу засідання, інформування про недостойну поведінку депутата через ЗМІ та сайт міськради і рекомендації виборцям відкликати депутата. Якщо ж "недостойну поведінку депутата" постійна комісія міської ради розцінить як адмінправопорушення, то повідомлятиме про неї правоохоронні органи.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас