Вибори близько: Хто боротиметься за мерське крісло у форпості Ахметова – Маріуполі

Маріуполь – місто, де протягом багатьох років до влади приходили вихідці з заводів компанії "Метінвест" Рината Ахметова. Проте вибори президента та й парламентські вибори змінили політичну карту Донеччини
 

Вибори близько: Хто боротиметься за мерс…

Ахметівський "Опоблок" на парламентських виборах не переміг навіть у Маріуполі, а на мажоритарці з 12 округів кандидати Ахметова взяли лише чотири. Приморське місто й досі є форпостом цього олігарха, але його вплив згасає. Що має статися, щоб маріупольці вперше обрали "незаводського мера", який не буде опікуватися інтересами меткомбінатів, що забруднюють повітря? Зараз здається, що має статися щось надзвичайне. Але згадаймо: те, що Зеленський буде президентом, ніхто навіть не уявляв.

Від нової Верховної Ради, яка зібралася вперше 29 серпня очікують якоїсь визначеності з місцевими виборами: або восени цього року, або ж навесні чи у жовтні наступного року. "Стартанути" політичні сили і кандидати готуються у будь-який момент, тому кандидатів у мери можна вже більш-менш спрогнозувати.

Теперішній мер Вадим Бойченко до обрання на посаду у 2015 році працював директором з персоналу та соцпитань на меткомбінаті імені Ілліча, що входить до складу групи "Метінвест".  На парламентських виборах Бойченко балотувався за списком оновленого "Опозиційного блоку" і увійшов у першу десятку. Під час передвиборчої кампанії він, перебуваючи на посаді, відкрито агітував за "Оппоблок", А також "морочив містянам голову" невизначеністю, чи буде він нардепом, чи залишається міським головою.  Врешті решт, Бойченко таки залишився добудовувати фонтани та перекладати плитку у Маріуполі на посаді мера.

Про те, що Бойченко має намір йти у мери на другий термін, він казав ще у вересні 2018 року. Але після парламентських поки свій намір не підтверджував. Наступником Бойченка, якщо той таки не піде, вірогідно, може стати теперішній секретар міськради Степан Махсма, який теж активно підтримує "Оппоблок". 

Степан Махсма

До обрання секретарем міськради Махсма п'ять років був селищним головою Сартани – селища під Маріуполем. На посаду секретаря він був єдиним кандидатом. До цього працював у КП "Комунальник". Має освіту "Економіка підприємства", "Держуправління".

В грудні минулого року навколо секретаря міськради був скандал – містяни вимагали звільнити Махсму, навіть створили петицію. Змінити секретаря хотіли через те, що він нагрубіянив вчителю музики Олексію Леонтьєву під час засідання сесії міськради.  Леонтьєв піднімав питання підвищення заробітної плани вчителям музики, Махсма запропонував йому "йти торгувати цигарками".  З мережі тоді  маріупольці запустили два флешмоби #Махсмаизвинись та  #ЗаМахсму. У відповідь на петицію щодо звільнення Махсма заявив, що нічиїх прав не порушував, а Леонтьєв "використовує засідання сесії у якості майданчика для власного піару". Непотопляємий Махсма залишився на посаді попри усе.

Максим Бородін

Претендувати на місце міського голови Маріуполя може і опозиційний депутат міськради Максим Бородін від "Сили людей". Бородін вже був суперником Бойченка під час минулих місцевих виборів. Також балотувався в нардепи на цих парламентських по 58 маріупольському округу. Втім перемогу в окрузі отримав кандидат від "Оппоблоку" Сергій Магера.

Бородін відомий тим, що піднімає в місті непросту тему – забруднення повітря та моря меткомбінатами. Він був ініціатором та учасником екологічних протестів та акцій. Ще у 2012 році він зібрав 13 тисяч маріупольців на еко-протест  "Стоп смог", в результаті чого закрили застарілу аглофабрику меткомбінату "Азовсталь". Пізніше відкрив збір грошей для купівлі пиломіра-газоаналізатора. Містяни зібрали понад 65 тисяч гривень. Цим пиломіром його команда робить заміри викидів шкідливих речовин у повітря.

Бородін став переможцем проекту "Нові лідери" та телеканалі "ICTV". Виграв мільйон гривень на реалізацію екологічного проекту – хоче змусити меткомбінати модернізувати виробництво.

Юрій Тернавський

Ще один можливий кандидат – голова правління "УОПТ" и "ЕкоІллічпродукт" Юрій Тернавський. Він теж вже балотувався на цю посаду у 2015 році, коли маріупольці обрали Бойченка.

Тернавський – теж виходець з заводу. Безпартійний, але під час минулої передвиборчої гонки працював заступником гендиректора – начальником управління громадського харчування і торгівлі меткомбінату імені Ілліча. Окрім "Екоіллічпродукту" завідує мережею аптекам "Ілліч-фарм".

Руслан Пустовойт

Претендувати на посаду мера може і голова Ветеранів АТО "Мужність" Руслан Пустовойт. Він балотувався у нардепи від 57 маріупольського округа, де обрали знову ж таки представника "Метінвесту" Вадима Новінського. Пустовойт – розвідник, учасник АТО. Брав участь у боях в районі Савур Могили, Іловайську, Широкиному, Гнутовому, Водяному. В результаті операції його підрозділу поблизу Саханки, взяв в полон вісім бойовиків, двох знищили. Нагороджений орденом "За мужність" III ступеня.  Брав участь в акціях за ремонт дороги "Маріуполь-Запоріжжя", виступає за примущення власників підприємств Маріуполя до суворого дотримання екологічних норм.

Галина Однорог

Цілком вірогідно, що балотуватись у мери буде і військова волонтерка Галина Однорог. Вона спробувала свої сили на парламентських виборах, балотувалася у нардепи від 58 округу. Однорог відома в місті не лише як волонтер. Вона була головою маріупольського громадського штабу підтримки блокади ОРДЛО. Напередодні старту своєї передвиборчої програми активно почала опікуватись міськими цивільними проблемами, зокрема піднімала тему платних процедур в обласній лікарні, які офіційно мають надаватися безкоштовно.

Однорог ставала героїнею не одного скандалу, зокрема деякі військовослужбовці звинувачували її у привласнені автівок, які мали б передати на фронт.

 

Антон Требухов

Антон Требухов – член виконкому міськради і після поразки під час виборів до парламенту теж може спробувати себе у якості мера.  30-річний Требухов – відносно нове обличчя у маріупольському політикумі. Він – член партії "Національний корпус". Був головою місцевого осередку Нацкорпусу, неодноразово проводив громадські акції. Тоді і став медійною особою. Має дві освіти  – закінчив механіко-машинобудівний факультет та факультет менеджменту та бізнесу.  Відкрив секцію багатоборств та курси жіночої самооборони "Білий янгол".

Лідія Муглі

Ще одна кандидатка на посаду мера – опозиційна громадська активістка Лідія Муглі. Вона  теж балотувалася на цю посаду на минулих виборах у 2015 році. Муглі працює заступницею директора з персоналу Азовського судноремонтного заводу. Через критику дій мера Бойченка неодноразово мала з ним конфлікти, які завершились виключенням її зі складу виконкому. Оскаржувала це рішення Муглі у суді, втім, її до складу виконкому не повернули.

Також вона виступала проти неодноразового підвищення вартості проїзду в громадському транспорті, нераціонального використання бюджетних коштів. Піднімала питання неробочих ліфтів в обласній лікарні. Неодноразово за свої погляди стикалась із цькуванням. Наприклад, коли вимагала не підвищувати проїзд у транспорті, невідомі розклеїли містом листівки з її фото та написом "Змушу пенсіонерів сплачувати за проїзд".

Хто з цих людей зареєструється для участі у місцевих виборах – стане відомо, коли стане відома дата виборів. 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme