Маріуполь може залишитися без гарячої води до кінця року

У Маріуполі гарячу воду вимкнули до початку наступного опалювального сезону - 15 жовтня

Depo.Маріуполь
20 квітня 2017 11:24
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Донбас, така ситуація сталася через борги "Маріупольтепломережі" перед "Нафтогазом" - 850 млн грн.

Мер міста Вадим Бойченко назвав відключення води вимушеною мірою. А ще запевнив, що якість послуги постачання гарячої води у місті все одно була низької якості.

"У сучасній системі немає так званих "обраток", тому вода не на всіх поверхах прогрівається до необхідної температури. Багато маріупольців відмовляються від централізованого постачання гарячої води і встановлюють бойлери чи газові колонки", - зазначав Бойченко.

"Якщо нам пощастить, і ми потрапимо в програму реструктуризації боргу на 5 років, то нам спишуть все відсотки і нарахування. Залишиться 480 млн грн, а це всього 8 млн грн на місяць. Нас поставили в такі умови, ми змушені були відключити воду, іншої альтернативи у нас немає", - додав Бойченко.

За словами заступника міського голови Михайла Когута, постачання гарячої води маріупольцям збиткове. "Аби послуга хоч трохи окупалась, куб гарячої води має коштувати більше 100 грн. А для багатьох мешканців і нинішні 74 грн задорого", - говорить Когут.

Без гарячої води залишились не тільки житлові будинки, а й державні установи, серед яких школи, дитячі садки і лікарні.

За словами Бойченка, передчасне завершення опалювального сезону дасть можливість зекономити 110 млн грн. "Завдяки цьому ми зможемо вчасно розпочати наступний сезон опалення", - вважає він.

Підприємству "Маріупольтепломережа" цього року виділять 22 млн грн з міського бюджету. З них 10 млн грн на капітальний ремонт котлів, 5,9 млн грн - на ремонт котельних, 5 млн грн на реконструкцію центральних теплових пунктів, ще мільйон на матеріально-технічне забезпечення діяльності.

Проте у найгіршому стані опинилися дитячі садки міста. У Маріуполі хоч і розроблена програма по забезпеченню бойлерами дитсадкув, шкіл та лікарень, але придбати їх можна буде, якщо в бюджеті вдасться щось заощадити.

За словами Бойченка, на сьогодні бойлерами не обладнані 13 дитячих садків. Для того, щоб встановити в них прилади для підігріву води необхідно 1 млн 773 тисячі гривень. Поки воду в цих дитячих установах гріють у харчоблоках.

Мер обіцяє, що гарячу воду ввімкнуть разом з гарячими батареями 15 жовтня, проте, енергетики не так оптимістичні і кажуть, що води може не бути аж до кінця року

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас