Маріуполь атакують величезні павуки-вовки

У Маріуполі місцеві жителі розповідають, що все частіше стали зустрічати у дворах будинків та на вулиці великих павуків

Люди стурбовані, чи не є членистоногі отруйними і яку небезпеку вони представляють, повідомляє Depo.Донбас з посиланням на Sigma Mariupol

Маріупольці поширюють в соцмережах фотографії та відео великих павуків. Так, городянка Анна Жданова виявила такого павука у дворі свого будинку. "Почала проривати траву, підняла камінь, а там виявився павук великого розміру. Зазвичай я павуків не боюся, але в цьому випадку було навіть страшно підійти ", - розповідає дівчина.

З'ясувалося, що до маріупольців навідуються павуки-вовки. Як розповіли в Національному університеті біоресурсів, представники цього сімейства дійсно можуть бути небезпечні.

"Їх дійсно стало багато, і вони можуть транспортувати або механічно переносити ряд збудників хвороб людей", - пояснив декан факультету біотехнологій та екології Національного університету біоресурсів і природокористування Микола Доля.

За словами вченого, серед хвороб, які можуть переносити павуки, - дизентерія, рідше - енцефаліт. Крім того, укуси павука-вовка можуть викликати алергію. Але самі по собі ці членистоногі не отруйні.

Павуки-вовки їдять комах і живуть всюди в Україні. Однак жителі міст їх зазвичай не бачать бо найбільше цих восьмилапих в лісах і степах.

Але в цьому році арахнологи пов'язують активність павуків з кліматичними змінами - це високі температури і посуха. Фахівці запевняють, що з початком холодів павуки-вовки впадуть у сплячку до весни.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook