Епідемія кору: У Маріуполі створили інфекційне відділення для дітей

Майже 30 випадків захворювання на кір діагностували у жителів Маріуполя впродовж минулиого тижня

Про це повідомила директор департаменту охорони здоров'я міськради Маріуполя Світлана Макарова, передає Depo.Донбас з посиланням на MRPL.CITY.

"За тиждень зафіксовано 29 випадків діагностування кору і 18 пацієнтів перебувають в інфекційних відділеннях дорослого і дитячого профілю. В тому числі, серед них є діти до року. Зафіксовано у дітей два випадки корової пневмонії", - заявила Макарова.

За її словами, цього року в Маріуполі не допущено летальних випадків серед дітей.

Зазначається, що для комплексного вирішення проблеми медичної допомоги дітям в періоди епідемій в місті планують створити дитяче інфекційне відділення. Для нього вже закуплена ефективна апаратура.

"Необхідність його створення підтверджує реєстрація в цьому році епідситуації щодо захворюваності на кір. Перші випадки були привезені, ці люди прибули з різних районів України. Близько 50% хворих - це діти. І, сконцентрувавши в одному місці фахівців і апаратуру, ми маємо впевненість в хорошому клінічному ефекті лікування дітей, у яких розвивається ускладнення кору", - зазявляють фахівці.

Вони зазначають, що корова пневмонія - грізне ускладнення і застосовуючи пересувний рентгеноаппарат, можна в динаміці провести обстеження хворого в ліжку.

"Дихальна апаратура має параметри, що дозволяють не порушувати легеневу тканину. Якщо техніка не дуже досконала, що не дуже розрахована на дітей, тоді розвивається фактор, що ушкоджує впливу киснево-повітряної суміші на альвеоли легенів і доводиться справлятися з наслідками проведення терапії", - розповіла директор департаменту охорони здоров'я.

Зазначається, що раніше рекордну кількість хворих на кір було зафіксовано в Маріуполі на початку грудня - 27 осіб за тиждень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас