Екологи про причину забруднення річки під Маріуполем: Є три потенційних винуватця

Представники Госпотребслужби, Лабораторного центру, Азовської екологічної інспекції, лабораторії Міськводоканалу взяли на аналіз проби річки Кальчик і з'ясувати причину замору риби

Про те, що річка стала білого кольору, а вся риба загинула, місцеві жителі почали бити на сполох ще в суботу, пише Depo.Донбас з посиланням на 0629.

Фахівці взяли на аналіз води в трьох різних місцях. Перша проба була взята на мосту по вул. Крупської. Саме тут вода була найбільш забруднена і біля очеретів валялися мертиві раки. Мертвої риби помічено не було, а жива плавала біля самої поверхні.

Ще одна проба води взята поруч зі Старокримського греблею. Тут вода візуально була чистою.

Остання проба - на виїзді з селища на мосту, збудованому через річку в 2004 році.

"Робити якісь припущення я не можу. Є три потенційних забруднювача", - повідомив начальник департаменту екології та енергоменеджменту Маріупольської міської ради Ваагн Мнацаканян журналістам.

Варто відзначити, що до складу комісії не увійшли представники Метінвесту і "Води Донбасу", оскільки поки, за словами Мнацаканяна, який курирував процесом, немає в цьому поки немає потреби.

Проте, одна з версій, яка висувалася Мнацаканяном, - вода може бути забруднена хлором, який використовується на вищевказаному підприємстві.

Місцевий житель Ігор Кечеджи, який є співробітником "Води Донбасу", в свою чергу, заявив, що отруєння шлаковой гори з більшою ймовірністю могло статися через попадання в Кальчик шлаку металургійного підприємства, яким був засипаний кар'єр.

Голова селищної ради Старого Криму Михайло Балабан, зі свого боку, запевнив, що засипаний шлаками котлован не міг дати витік. Це виявила самі селищна влада, зробивши обстеження річки в селищі Каменськ.

"Або насосна випуск зробила міськводоканалу, або "Вода Донбасу", - зазначив Балабан, додавши, що кожен день моніторили сітуацію. - Там, де є рух води, вода, а де стояча, так є забруднення. При цьому Балабан акцентував, що всі ця забруднена вода потрапляє в Азовське море.

Результати аналізу води, який проводила Державна екологічна інспекція Азовського моря, буде відомий протягом 5 днів.

У той же час, як повідомив Мнацаканян, перші результати аналізів від інших експертів будуть відомі вже через два дні.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme