ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Дим буде біленький: Як мер Маріуполя виправдовується через меткомбінати Ахметова

Мер Маріуполя Вадим Бойченко запевняє про неможливість повної реконструкції металургійних комбінатів ім. Ілліча і "Азовсталь" найближчим часом

Depo.Маріуполь
15 лютого 2018 19:47
ФОТО: depo.ua

Про це передає Depo.Донбас з посиланням на "Новини Донбасу".

Як заявляє мер міста, власник комбінатів - "Метінвест" - готовий фінансувати в модернізацію підприємств, проте технічно неможливо прискорити цей процес.

"Якщо говорити про повну реконструкцію - то це не за один рік. І кивати тільки в сторону "Метінвесту", ну тут не тільки "Метінвест" був, ми ж розуміємо, що 120 років комбінату Ілліча і "Метінвест" є присутнім на комбінаті скільки років? Комбінат "Азовсталь", ми розуміємо, що інший бізнес там був і є прізвища теж досить відомі, хто цим бізнесом керував. Ну чому ті не інвестували? І тепер "Метінвест", як я можу його примусити швидше бігти? Ну технічно навіть це неможливо", - заявив Бойченко.

За його словами, першочерговим завданням Маріуполя на сьогодні є удосконалення руху маршрутів через залізницю в місті.

Бойченко також заявив, що задоволений роботою комбінату "Азовсталь" щодо зниження впливу виробництва на екологію міста. При цьому, він вказав на необхідність використовувати зворотний осмос при очищенні водних ресурсів, використовуваних для роботи підприємств.

"Повинен бути замкнути цикл комбінату, ми повинні користуватися водними ресурсами, але вони повинні очищатися осмосом, як ми бачили в Парижі - якщо ми взяли цю воду, то повинні повертати навіть чистіше, ніж взяли. Над цим точно будемо працювати", - запевнив Бойченко.

"Мені нема чого зараз пред'явити (підприємствам) з точки зору того, що вони не виконують узяті на себе зобов'язання за програмою, і громадськість була і був Максим Бородін. Популізмом можна займатися, але реально вони це виконують", - додав він.

Як зазначив міський голова, 80% валових викидів міської промисловості припадає на аглофабрику ММК ім.Ілліча.

"До 2021 року всі газоочистки будуть замінені. Чорного диму не буде. Буде вже такий біленький. Метрики викиду будуть навіть нижчими за європейські", - пообіцяв Бойченко.

Влітку 2017 року генеральний директор ММК ім.Ілліча Юрій Зінченко повідомляв про проведення реконструкції аглофабрики підприємства, загальна вартість якої оцінюється в 220 мільйонів доларів. Як стверджував Зінченко, на початку серпня вже було освоєно 427 мільйонів гривень. Він заявляв, що "найбільший екологічний проект в Україні" реалізується за графіком і дозволить знизити викиди аглофабрики на 91%, а загальні викиди ММК - на 68%.

Читайте також: "Руда хмара": Чому Ахметова не можуть покарати за отруйний Маріуполь.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook